Marek Papszun trenerem sezonu 2020/2021 PKO Bank Polski Ekstraklasy!


Olbrzymi sukces Rakowa Częstochowa został doceniony podczas poniedziałkowej Gali PKO Bank Polski Ekstraklasy, która odbyła się 17.maja br. w Warszawie! Co prawda większość nagród powędrowała do Mistrza Polski, warszawskiej Legii, jednak prestiżowe wyróżnienie otrzymał Trener zdobywcy Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski i wicemistrza Polski, Marek Papszun!

Szkoleniowiec, który pracuje w Rakowie Częstochowa od 18.kwietnia 2016 roku z rąk aktora Cezarego Pazury otrzymał statuetkę w kategorii “Najlepszy trener sezonu 2020/2021”.

Opiekun Rakowa Częstochowa odniósł z zespołem największe sukcesy w 100 -letniej historii klubu. Częstochowianie zajęli drugie miejsce w PKO Ekstraklasie i zdobyli Fortuna Piłkarski Puchar Polski.

“Można powiedzieć, że był to wymarzony sezon. Zdobyliśmy więcej niż sobie założyliśmy. Gratuluję wszystkim, którzy do naszego sukcesu się przyczynili – powiedział szkoleniowiec częstochowskiego Rakowa. Nagrodę zadedykował zmarłemu w 2021 roku wybitnemu trenerowi Rakowa Częstochowa – Gothardowi Kokottowi. 

Druga z nagród również powędrowała do Rakowa Częstochowa. Młodzieżowcem zakończonego sezonu w PKO Bank Polski Ekstraklasie, został Kamil Piątkowski – zawodnik wicemistrza kraju oraz Reprezentant Polski, który latem 2021 roku przeniesie się do Red Bulla Salzburg.

Pamiątkową statuetkę zawodnikowi Rakowa wręczył Zbigniew Jagiełło prezes Zarządu PKO Bank Polski S.A. marki związanej z piłkarską ekstraklasą od trzech lat, sponsor tytularny rozgrywek i oficjalny Bank Ekstraklasy. 

Spełniają się moje marzenia, to jest fakt. Nigdy w życiu nie pomyślałbym, że to tak szybko się stanie. Jestem bardzo szczęśliwy. To są marzenia, które jeszcze do mnie nie dochodzą, ale cieszę się, że to się stało. Taka jest piłka, tu wszystko szybko się dzieje i pędzi nie wiadomo jak. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że to wszystko czeka na mnie dalej – powiedział ze sceny wzruszony, Kamil Piątkowski.

Redakcja Gazety Częstochowskiej bardzo serdecznie gratuluje i życzy kolejnych sukcesów! 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: PKO Bank Polski Ekstraklasa 

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *