„Piknik z Rio – na sportowo ze sztukami walki”


 14 sierpnia 2022 r. na terenie Błoni Złotopotockich w miejscowości Złoty Potok (Gmina Janów), Stowarzyszenie Rio Grappling Club Częstochowa wraz z partnerem głównym – Lasami Państwowymi, zorganizowały imprezę sportową pod nazwą „Piknik z Rio – na sportowo ze sztukami walki”, której głównym celem było szerzenie wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat lasów, a w szczególności w zakresie korzyści zdrowotnych oraz rekreacyjnych wynikających z aktywnego korzystania z lasów poprzez promocję uprawiania sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Patronat Honorowy wydarzenia objął Wójt Gminy Janów Pan Edward Moskalik.

 

Udział w imprezie wzięły wszystkie osoby w wieku umożliwiającym uprawianie aktywności fizycznej – w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat z terenu gminy Janów oraz miasta Częstochowy i okolic. W ramach otwartych zajęć sportowych odbyły się warsztaty Jogi, samoobrony, pokaz Taekwondo, sparingi Brazylijskiego Jiu-Jitsu, trening Footballu Amerykańskiego oraz gry i zabawy ruchowe dla dzieci, młodzieży oraz rodziców. O bezpieczeństwo wszystkich uczestników Pikniku zadbało Stowarzyszenie Rescue Team z Częstochowy, którego ratownicy przeprowadzili również kurs udzielania pierwszej pomocy.

Najmłodsi uczestnicy wzięli także udział w konkursie plastycznym zatytułowanym „Malowanie leśnych zwierząt”, który miał na celu poznanie mieszkańców lasu oraz promocję Lasów Państwowych. Udział w ww. zajęciach mogli wziąć wszyscy bez żadnych ograniczeń co do płci, wieku czy stanu sprawności fizycznej. Dodatkowymi atrakcjami były również Badminton, puszczanie baniek mydlanych, a także malowanie twarzy. Na miejscu zapewniony został także nieograniczony dostęp do korzystania z zabiegów terapii manualnej, które prowadził doświadczony masażysta.

 

Podczas pikniku przeprowadzona została zbiórka charytatywna pn. „Stawiamy na nogi Zosię Biecek”.

„Było dużo gier, zabaw, konkursów, a także nauka bardzo przydatnych w życiu rzeczy, to jest samoobrony czy kurs pierwszej pomocy. Nie zapominając o masażu na świeżym powietrzu, z którym do tej pory się nie spotkałam. W jednym miejscu było dosłownie wszystko i dla każdego. Dzień wolny od pracy spędzony w bardzo miłej atmosferze z dużą dawką radości!” – skomentowała pani Ania.

„Jest niewiele imprez na których byłem i które tak dobrze zapamiętałem. Zdobyte doświadczenie w kursie samoobrony mam nadzieję że nigdy mi się nie przyda aczkolwiek było bardzo pouczające. Kurs ratownictwa medycznego pozwolił mi inaczej spojrzeć na działanie służb medycznych a zabawy sportowe wyzwoliły we mnie ducha rywalizacji, walczyłem do upadłego. A co najważniejsze pojechałem tam z całą rodziną która bawiła się wyśmienicie. Dzieci brały udział w zawodach sportowych, grach oraz pokazie Taekwondo. Żona odkryła tajniki relaksu na zajęciach z jogi. Piknik na długo pozostanie w pamięci mojej i mojej rodziny. Mam nadzieję że ta impreza będzie cykliczną imprezą Rio Grappling Club Częstochowa” – powiedział pan Arkadiusz.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *