Dublet “Maliny”!

Piłkarze Rakowa II Częstochowa pokonali przed własną publicznością KS Unię Dąbrowa Górnicza, 5:0 w spotkaniu 10.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Piotr Malinowski a po jednym trafieniu uzyskali : Jakub Bator, Mateusz Niedziałkowski i Igor Krzykowski, który zaliczył samobójcze trafienie.

Mecz z Unią Dąbrowa Górnicza do złudzenia przypominał ostatnie, ligowe spotkanie rezerw Rakowa Częstochowa z Przemszą Siewierz (3:0), które zostało rozegrane w minioną sobotę również przy Limanowskiego 83.

Goście z Dąbrowy Górniczej umiejętnie i skutecznie bronili się tylko do 24.minuty, kiedy to piękną kontrę przeprowadzili podopieczni Tomasza Kuźmy. Idealne podanie Huberta Tylca trafiło do Jakuba Batora, który pięknym strzałem pokonał Marcela Zocłońskiego!

Po tym zdobytym golu gospodarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i mimo kilku prób podwyższenia rezultatu, wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla częstochowian, którzy już w 48.minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 a na listę strzelców wpisał się Piotr Malinowski. Co ciekawe dopiero po stracie drugiego gola dąbrowianie wzięli się ostro do pracy i w kilku sytuacjach byli blisko zdobycia kontaktowego gola.

Taka taktyka przyniosła im więcej straty niż pożytku. W 61.minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Malinowski, który z bliska pokonał golkipera Unii Dąbrowa Górnicza.

Końcówka spotkania należała również do podopiecznych Tomasza Kuźmy, którzy najpierw w 88.minucie za sprawą gola Mateusza Niedziałkowskiego podwyższyli wynik na 4:0 a w 90.minucie w zamieszaniu w polu karnym, piłkę do własnej bramki skierował Igor Krzykowski.

Tym samym drużyna Rakowa II Częstochowa pokonała KS Unię Dąbrowa Górnicza aż 5:0 w spotkaniu 10.Kolejki spotkań o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr.I. Częstochowianie tym samym odnieśli już ósme ligowe zwycięstwo z rzędu. Jeżeli dodać jeszcze do tego trzy spotkania Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa, to Raków II Częstochowa nie znalazł pogromcy już od…11.meczów!

Po spotkaniu z Unią Dąbrowa Górnicza, rezerwy Rakowa Częstochowa będą miały na swoim koncie 27.punktów. Kolejne ligowe spotkanie “dwójka” rozegra w sobotę, 16.pażdziernika br. i to będzie absolutny Hit 11.serii gier w Zina IV Lidze, Gr.I.  Będzie to starcie lidera z wiceliderem rozgrywek!

Na wyjeździe Raków II Częstochowa zmierzy się z KS Ruchem Radzionków. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Knosały 113. Początek meczu wyznaczono na godzinę 15:00. Mecz “na żywo” na YouTube pokaże oficjalna Telewizja Klubowa Ruch Radzionków TV.

5:0: Krzykowski 90′ (s)

Sędziował: Marcin Kasprzyk (Bytom). Żółte kartki: Budnicki 44′ (faul), Czekaj 85′ – R. Jędrzejczyk 77′ (faul), Maślanka 80′ (faul). W 7.minucie żółtą kartką został napomniany trener Unii Dąbrowa Górnicza, Dariusz Klacza. Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Oskar Kubik – 4.Bartosz Chłód, 6.Michał Czekaj (kpt), 7.Łukasz Mazurek (63′ 11.Miłosz Rogula), 8.Oliwier Kucharczyk, 10.Hubert Tylec (78′ 15.Dawid Danilczyk), 13.Piotr Malinowski, 14.Jakub Bator, 16.Jakub Budnicki (2.Eryk Kuszaj), 18.Jakub Apolinarski (72′ 17.Przemysław Oziębała), 22.Tobiasz Kubik (46′ 9.Mateusz Niedziałkowski).

Rezerwowi: 12.Dominik Noweta – 3.Artur Lenartowski.

Trener: Tomasz Kuźma.

KS Unia Dąbrowa Górnicza: 1.Marcel Zocłoński – 12.Łukasz Kowalczyk (62′ 22.Patryk Rusek), 4.Dawid Szczepanik, 5.Igor Krzykowski, 9.Rafał Jędrzejczyk (78′ 17.Patryk Kiwior), 10.Konrad Machalski, 13.Oliwier Maślanka (87′ 21.Filip Dróżdż), 15.Krzysztof Bąk (kpt), 16.Rafał Bielawski, 18.Mateusz Tomko, 19.Jakub Cichy (87′ 14.Filip Grabowski).

Rezerwowi: 12.Marcin Dziurowicz – 6.Józef Misztal, 20.Daniel Warzycki.

Trener: Dariusz Klacza.