Skromne zwycięstwo z Albanią

Piłkarska Reprezentacja Polski wygrała 1:0 w meczu 2. kolejki grupy E eliminacji mistrzostw Europy 2024 z Albanią. Zwycięską bramkę dla “Biało-Czerwonych” na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, zdobył Karol Świderski.

O losach meczu zadecydowała sytuacja z 41.minuty. Polacy objęli prowadzenie w 41. minucie. Piotr Zieliński dośrodkował z rzutu wolnego, ale niedokładnie i obrońcy gości wybili piłkę poza pole karne, ta spadła pod nogi Jakuba Kamińskiego, który uderzył sprzed pola karnego, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a na nią czekał już Karol Świderski, który dobił uderzenie lewą nogą i pokonał Thomasa Strakoshe.

Ostatecznie Piłkarska Reprezentacja Polski pokonała Albanię, 1:0 w spotkaniu drugiej kolejki Grupy E Eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Impreza zostanie rozegrana na stadionach naszych zachodnich sąsiadów. Zwycięstwo z Albanią było pierwszym pod wodzą nowego Selekcjonera, Fernando Santosa.

Po dwóch kolejkach, Polacy z dorobkiem trzech punktów plasują się w tabeli Grupy E na drugiej pozycji. Prowadzą Czesi, którzy na swoim koncie zgromadzili cztery “oczka”.

Kolejne spotkanie spotkanie eliminacyjne Piłkarska Reprezentacja Polski rozegra we wtorek, 20.czerwca br. O godzinie 20:45 Polacy zmierzą się na wyjeździe z Mołdawią w Kiszyniowie.

W Piłkarskiej Reprezentacji Polski całe spotkanie na ławce rezerwowych zarówno w spotkaniu z Czechami (1:3) jak i w meczu z Albanią (1:0) spędził zawodnik Rakowa Częstochowa, Ben Lederman.