Raków II Częstochowa rozgromił rezerwy Miedzi Legnica

Lider trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa kontynuuje zwycięską serię! Tym razem podopieczni Tomasza Kużmy pokonali na wyjeździe ostatnią w tabeli, Miedź II Legnica, aż 4:0 w spotkaniu siódmej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej!

Pierwszego gola dla drugiego zespołu Rakowa Częstochowa uzyskał w 24.minucie Łukasz Furtak, który strzałem głową pokonał 17-letniego golkipera gospodarzy, Alana Madalińskiego. W 30.minucie częstochowianie podwyższyli wynik meczu a na listę strzelców wpisał się Tobiasz Kubik.

W drugiej części spotkania drużyna lidera rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej zdobyła dwie kolejne bramki. Najpierw w 55.minucie w sytuacji “oko w oko” z Alanem Madalińskim znalazł się Kamil Chiliński, który podwyższył wynik na 3:0. Natomiast w 88.minucie rezultat spotkania ustalił Adrian Balboa, który pięknym strzałem pokonał wychowanka Polonii/Sparty Świdnica. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał mierzący zaledwie…154 cm wzrostu, Marcin Garuch, który jest najniższym obecnie polskim, zawodowym piłkarzem!

W drużynie rezerw Miedzi Legnica całe spotkanie rozegrał również 21-letni młodzieżowy Reprezentant Meksyku, Santiago Naveda Lara, który ma za sobą rozegranych 28.spotkań w meksykańskiej Ekstraklasie. Zdobył w nich jednego gola i zanotował jedną asystę będąc zawodnikiem Club de Fútbol América.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe MKS Miedź II Legnicę, 4:0 w spotkaniu 7.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Częstochowianie do swojego dorobku dopisują kolejne trzy punkty i nadal będą przewodzić stawce trzecioligowców w swojej grupie trzeciej ligi.

Najbliższe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w najbliższą środę, 14.września br. zmierzy się z występującą w rozgrywkach Zina IV Ligi, grupy pierwszejGKS Unią Rędziny w ramach 1/4 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie w Kamyku przy ulicy Szkolnej 3.

Natomiast kolejne ligowe spotkanie drugi zespół Rakowa Częstochowa rozegra w niedzielę, 18.września br. O godzinie 12:00 podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się z MKS Odrą Wodzisław Śląski. Ten mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”.  Spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

10.09.2022, g.12:00: Legnica (“Świerkowa Arena”) :

MKS Miedź II Legnica – RKS Raków II Częstochowa 0:4, (0:2),