Zawodnicy CKS Budowlani w czołówce

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Podczas rozegranych w Kwidzynie mistrzostwach Polski w przełajach drużyna CKS Budowlani niejednokrotnie miała okazję do świętowania.
Częstochowski klub w kategorii juniorów został sklasyfikowany na pierwszym miejscu, a w grupie seniorek zajął drugą pozycję. Indywidualnie w biegu na 4 kilometry juniorek triumfowała Aleksandra Jawor. Była jedną z faworytek na tym dystansie i nie zawiodła uzyskując świetny czas 14 minut, 18 sekund. Inna zawodniczka naszego klubu Agnieszka Deska na tym samym dystansie zajęła 27 pozycję.
W biegu na 2 kilometry wśród juniorek dziewiąte miejsce zajęła Angelika Kalarus, dziesiąte Ernesta Tomza, a czterdziesta czwarta była Katarzyna Rydz. Kolejny, tym razem srebny medal dla Budowlanych wśród juniorów wywalczył Grzegorz Urbaniak. Strata czasowa Grzegorza do zwycięzcy Adriana Danielewicza wyniosła na mecie tylko cztery sekundy. Pozostali częstochowianie zajęli następujące lokaty: szóstą Łukasz Skoczyński i szesnastą Artur Grzegorczyk. Wśród seniorek Joanna Kamińska była dziewiąta, Mariola Konowalska szesnasta oraz Anna Sturska dziewiętnasta.