Ambitni i pracowici


Czworo studentów Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie 25 stycznia odebrało z rąk rektora AJD prof. Zbigniewa Bąka stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok akademicki 2010/2011.

Martę Ujmę i Krzysztofa Świerczyńskiego, studentów kierunku pedagogika Wydziału Pedagogicznego, minister nagrodził za wybitne osiągnięcia naukowe. O sukcesie decydowała nie tylko wysoka średnia (minimum 4,5), ale również zaangażowanie w życie uczelni, działalność
w kołach naukowych, publikacje, badania naukowe oraz inne przejawy działalności wykraczające poza standardowy tok studiów. Krzysztof Świerczyński podejmuje różne wyzwania społeczno-polityczne. Aktualnie zasiada w częstochowskiej Radzie Miasta bieżącej kadencji; studiuje też psychologię w Uniwersytecie Opolskim i jest sędzią piłki nożnej. Również Marta Ujma jest osobą mocno zaangażowaną. – Pracuję w Kole Naukowym Studentów Pracy Socjalnej, w Studenckim Kole Badań Społecznych. Pomagam wydawać wydziałową gazetkę „Preteksty”, angażuję się w konferencje naukowe i sympozja, na których miałam swoje wystąpienia i liczę na ich opublikowanie. Dodatkowo studiuję w policealnym studium, gdzie mam nadzieję uzyskać dyplom technika w administracji – wylicza Marta.

Marta Jeż i Katarzyna Ostapska, studentki kierunku wychowanie fizyczne Wydziału Pedagogicznego zostały docenione za sukcesy w sporcie (pierwsza z pań trenuje tenis ziemny i rackethlon). – Przygodę, ze sportem rozpoczęłam lata temu, już jako dziecko. Najpierw był to tenis. Później dowiedziałam się o popularnej na zachodzie dyscyplinie – rackethlonie. Postanowiłam spróbować swych sił w tej dyscyplinie i tak zostało. Mnóstwo czasu poświęcam na treningi. Uprawianie sportu na moim poziomie są duże, stąd stypendium z przeznaczę częściowo sportowe działania – mówi Marta Jeż.
UG
Na fotografii (od lewej): Studenci Krzysztof Świerczyński, Katarzyna Ostapska, Marta Jeż, Marta Ujma oraz dr Joanna Rodziewicz-Gruhn i Prorektor ds. Wychowania i Nauczania AJD dr hab. Eligiusz Małolepszy, prof. AJD

ug

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *