OŚRODEK KULTURY FILMOWEJ


Oferta lipcowo-sierpniowa (bo zaczynamy 26 lipca) jest tak bogata i różnorodna, że jesteśmy przekonani, iż każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Dobrą rozrywkę, jeszcze w wakacyjnym klimacie zapewnią ILUZJA (nomen omen), FRANCES HA, KSIĄŻĘ NIE Z TEJ BAJKI czy zupełnie wyjątkowa animacja SKLEP DLA SAMOBÓJCÓW, a także klimatyczny horror reżysera kultowego Wywiadu z wampirem, Neila Jorda, BYZANTIUM.

Wielką przyjemność sprawi na pewno wielu widzom spotkanie z Danutą Szaflarską w filmie Doroty Kędzierzawskiej INNY ŚWIAT. Również niezwykły świat, pełen dzieł sztuki, ukaże z właściwą sobie maestrią Giuseppe Tornatore w KONESERZE, a pomoże mu w tym piękna muzyka Ennio Moricone. Zupełnie inna ścieżka dźwiękowa dominuje W KRĘGU MIŁOŚCI- bluegrass, a z kolei ŚNIEŻKA to nowa wersja baśni Grimm, opowiedziana w rytmie flamenco.

Fanów Magdaleny Cieleckiej ucieszy zapewne BYŁ SOBIE DZIECIAK, w którym zagrała jedną w głównych ról. Miłośników rodzimej kinematografii, a takich wśród naszych widzów nie brakuje, zapraszamy także na oryginalną DZIEWCZYNĘ Z SZAFY. Mamy też najlepszy debiut festiwalu Młodzi i Film – film Katarzyny Klimkiewicz ZAŚLEPIONA.

Zakochanych w twórczości W. Allena zapraszamy na najnowszy film mistrza pt. BLUE JASMINE.

Mamy także coś dla pielgrzymów (choć oczywiście nie tylko) a mianowicie CRISTIADĘ, o którą sporo widzów pytało i MARYJĘ, MATKĘ JEZUSA, w której Jerzy Stuhr zagrał Mędrca.

Zwracam również Państwa uwagę na dwie niecodzienne pozycje, które zaprezentujemy w ramach Dni Częstochowy. HAGSZAMA, krakowskiej artystki Barbary Maron, o społeczności żydowskiej w Częstochowie – film oparty na wspomnieniach członków Haszomer Hacair. Drugi obraz WOJEWÓDZTWO CZĘSTOCHOWSKIE, z Filmoteki Krzysztofa Kasprzaka, ukazuje sukcesy naszego województwa- istniejącego w latach 1975-1988- w różnych dziedzinach: przemyśle, kulturze, rolnictwie, sporcie i turystyce. Pewnie niejednemu widzowi łza się zakręci w oku …

Przypominamy także, TRWAJĄ ZAPISY na przyszły rok szkolny do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Adres do strony, na której można się zapisać, czyli do formularza zgłoszeniowego to: http://panel.nhef.pl/zgloszenie

Zajęcia w OKF prowadzone są w ramach projektu OGÓLNOPOLSKIEGO, któremu patronują : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Narodowa. Patronat medialny objęły czasopisma Victor, Cogito, Kumpel. Popierają go m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Jerzy Stuhr, Andrzej Maleszka, Jan Jakub Kolski, Robert Gonera. Każdy seans poprzedzony jest prelekcją, a nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne.

R

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *