Sukcesy akademików z AJD

Bardzo dobrze zaprezentowała tenisistka stołowa reprezentująca częstochowską uczelnię – Katarzyna Ślifirczyk, który zajęła 5. miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym odbywającym się w Nowej Rudzie.

Bardzo dobrze zaprezentowała tenisistka stołowa reprezentująca częstochowską uczelnię – Katarzyna Ślifirczyk, który zajęła 5. miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym odbywającym się w Nowej Rudzie. W walce o półfinał uległa późniejszej zwyciężczyni Antoninie Szymańskiej z GLKS Nadarzyn 0:4. W pierwszej rundzie turnieju głównego wygrała z Magdaleną Gorówską (KS Bronowianka Kraków) 4:2. W najbliższych dniach wystartuje jako reprezentantka Polski w największym turnieju europejskim w German Open w Bremie. W tych samych zawodach Joanna Żyła została sklasyfikowana na miejscu 41-48, a Joanna Ściślak 65-78.

Student AJD Częstochowa Maciej Ociepa wywalczył srebrny medal w grze podwójnej. Gratulujemy zawodnikowi wicemistrzem Polski AZS w badmintonie i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach a szczególnie medalu w AMP.

Zawodnicy AZS AJD Częstochowa zdobyli 3 medale w Młodzieżowym Mistrzostwach Polski do 23 lat rozegranych w Siedlcu ,wspomniany już Paweł Rok w wadze 62 kg. Brązowe medale były udziałem Piotra Mizery 85 kg i Grzegorza Furmaniuka 94 kg. Czwarte miejsce zdobyli :Damian Kopacki 69 kg, Katarzyna Portka plus 69 kg, Marek Cofalik 77 kg, Mateusz Mundzik plus 105 kg. W punktacji klubowej AZS AJD zdobył pierwsze miejsce ( powtórzył tym samym sukces z 2011 r.).