POLSKIE RADIO POLECA


Stanisław Grzesiuk – “Piosenki, komentarze i monologi barda warszawskiego przedmieścia”

Po raz pierwszy w serwisach streamingowych pojawia się ponad pięćdziesiąt piosenek i niemal trzydzieści naprawdę ciekawych monologów Stanisława Grzesiuka ze wznawianego właśnie w formie tradycyjnej podwójnego album CD. Wydawnictwo jest niezwykłym zapisem muzycznej historii warszawskiej ulicy.
Wydawnictwo Z archiwum Polskiego Radia: Lata 1959-1962 - Stanisław Grzesiuk [2 CD].
Wydawnictwo “Z archiwum Polskiego Radia: Lata 1959-1962 – Stanisław Grzesiuk” [2 CD].Foto: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Nie masz cwaniaka…

Po raz pierwszy do przestrzeni cyfrowej trafia zestaw ponad pięćdziesięciu nagrań studyjnych i koncertowych piosenek Stanisława Grzesiuka, utrwalonych przez Polskie Radio w latach 1959-1962 oraz niemal trzydzieści bardzo krótkich monologów, bądź komentujących umieszczone na albumie piosenki, bądź opowiadających, jak warszawska ulica kiedyś wyglądała i żyła.

Premierowo ten zestaw nagrań ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia (jeszcze jako Radiowej Agencji Fonograficznej) w formie dwupłytowego albumu CD,  w 2007 roku, czyli ponad piętnaście lat temu.  Pierwszego wznowienia wyczerpanego nakładu Polskie Radio dokonało w roku 2015.

Teraz nastał czas, by wprowadzić do serwisów streamingowych wszystkie utwory z tego podwójnego albumu zawierającego “Piosenki, komentarze i monologi barda warszawskiego przedmieścia”, a w sklepach pojawia się równolegle drugie wznowienie wydawnictwa w formie tradycyjnej, na płytach CD.

Stanisław Grzesiuk, pisarz, pieśniarz, kompozytor, piewca obyczajów i specyficznego kolorytu starej Warszawy, zwany bardem Czerniakowa, żył w latach 1918-1963. Jakkolwiek nie urodził się w stolicy, ale mieszkał tu od drugiego roku życia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *