ORKIESTRA Z PIŃCZYC WYSTĄPI W FILHARMONII CZĘSTOCHOWSKIEJ


 

 Projekt Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z siedzibą w Pińczycach pt. „Na całych jeziorach  – ty…”, promujący twórczość Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i otrzymał dofinansowanie w wysokości 135 000 zł. (Oficjalne wyniki konkursu: Muzyka_2023_-_karta_publikacji.pdf, strona 5).  Projekt ten został napisany przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pińczycach – Joannę Sularz oraz Panią Alicję Napiórkowską. 

Celem programu jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej. Orkiestra pod batutą dyrygenta Wojciecha Pompki wraz z wielkimi artystami polskiej sceny muzycznej – Kasią Moś oraz Kubą Badachem wykona utwory Agnieszki Osieckiej oraz Jeremiego Przybory. Finał projektu odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej dnia 23.11.2023 roku! (Wstęp wolny).

 – A teraz przed nami ogrom pracy… ale zrobimy wszystko, by koncert w naszym wykonaniu był dla wszystkich najpiękniejszym muzycznym przeżyciem! Trzymajcie mocno kciuki! Śledźcie nasze profile i bądźcie z nami na bieżąco! – mówi Wiktoria Sularz, zajmująca się promocją Orkiestry.

 – Wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, którzy swoją ciężką pracą i postawą kultywują i budują dziedzictwo kulturowe oraz są przykładem dla innych, to ogromna radość i satysfakcja. Oczywiście podstawą do otrzymania dotacji jest dobrze napisany wniosek. A wniosek Orkiestry – jak oceniła Komisja – został napisany zgodnie z wszelkimi kryteriami i zyskał wysoką ocenę merytoryczną – komentuje wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński.

A jak możesz wesprzeć naszą Orkiestrę?

  • wpłać datek na konto Rady Rodziców SP w Pińczycach z dopiskiem „Orkiestra Dęta” 69 8279 0000 0127 0417 2001 0001 reaguj na nasze posty oraz udostępniaj je
  • oznaczaj i obserwuj nasze konta:

– Facebook -> Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach (https://www.facebook.com/gminnamlodziezowaorkiestradetawpinczycach)

– Instagram @orkiestra_pinczyce (https://instagram.com/orkiestra_pinczyce?igshid=YmMyMTA2M2Y=)

– YouTube @orkiestrapinczyce (https://www.youtube.com/@orkiestrapinczyce)

 

Kontakt telefoniczny:

  • +48 509 370 575 (Dyrygent Orkiestry – Wojciech Pompka)
  • +48 697 038 914 (Koordynator Orkiestry – Joanna Sularz)
  • +48 603 949 422 (Inspektor Orkiestry – Wiktoria Sularz)
  • Adres mailowy: orkiestradetapinczyce@wp.pl
  • Siedziba Orkiestry: Pińczyce, ulica Śląska 5 (budynek przedszkola, sala prób – 1 piętro).

 

 

 

 

 

 

Podziel się:

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *