Potknięcie Rakowa z beniaminkiem!

W zaległym spotkaniu 4.kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa zremisował z Radomiakiem Radom, 2:2. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobyli Ivi López i Sebastian Musiolik, natomiast obydwa trafienia dla gości były dziełem Mauridesa Roque Júniora.

Początek meczu fantastycznie ułożył się dla podopiecznych Marka Papszuna, którzy już w 6.minucie mieli rzut karny. Zdaniem arbitra głównego Pana Damiana Kosa  z Gdańska i po weryfikacji z wozu VaR, Leandro Rossi zagrał piłkę ręką w polu karnym i wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł nie kto inny, jak Ivi López i pewnym strzałem z “jedenastki” pokonał Filipa Majchrowicza! Dla Hiszpana był to już czwarty z rzędu mecz, w którym zdobył co najmniej jedną bramkę! Goście po stracie gola dość szybko doprowadzili do wyrównania. W 23.minucie w polu karnym Rakowa Częstochowa najlepiej zachował się Maurides Roque Júnior, który po dośrodkowaniu Damiana Jakubika, pewnym strzałem głową pokonał Kacpra Trelowskiego! Co ciekawe strzelec obu goli dla Radomiaka jest bratem znanego brazylijskiego, środkowego obrońcy – Maicona Pereiry Roque, który obecnie jest zawodnikiem tureckiego Galatasaray SK.

W pierwszej części spotkania mimo wielu okazji z obydwu stron gole już nie padły i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Początek drugiej części spotkania to huraganowe ataki piłkarzy Rakowa Częstochowa, jednak na bramce znakomicie spisywał się Filip Majchrowicz – Reprezentant Polski U-21.

W 72.minucie radomianie wyszli z kontrą po której Maurides Roque Júnior zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu! Po strzale Mateusza Radeckiego – Kacper Trelowski co prawda zdołał nogami odbić piłkę, jednak futbolówka trafiła wprost pod nogi brazylijskiego napastnika, który z bliska mógł tylko wpakować piłkę do pustej bramki! Na trybunach pojawiła się konsternacja a na stadionowych telebimach widniał wynik, 2:1 dla gości!

Podopieczni Marka Papszuna dążyli do zdobycia wyrównującej bramki i ta sztuka udała im się w 79.minucie, kiedy to Sebastian Musiolik strzałem głową pokonał wychowanka Stomilu Olsztyn!

Do samego końca spotkania kibice obecni przy Limanowskiego 83 już nie obejrzeli i tym samym w zaległym meczu 4.Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, Raków Częstochowa dość sensacyjnie zremisował z Radomiakiem Radom, 2:2.

Po tym zaległym meczu, Raków z 15.puntkami w tabeli będzie zajmował piątą lokatę i będzie miał jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania – z Górnikiem Zabrze, które najprawdopodobniej zostanie rozegrane w grudniu br.

Natomiast kolejne ligowe spotkanie, częstochowianie rozegrają już w najbliższą niedzielę, 3.października br, W meczu 10.Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy – Raków przed własną publicznością zmierzy się z Wartą Poznań. Poznaniacy z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów plasują się w tabeli na bardzo dalekiej, szesnastej lokacie. Początek tego spotkania o godzinie 12:30. Mecz “na żywo” od godziny 12:10 pokażą stacje Canal + Sport i Canal + Sport 3.

Spotkanie będzie również dostępne w usłudze Canal + online. Bilety na ten mecz można zakupić w Kasach MSP „Raków”, w oficjalnym Sklepie Rakowa Częstochowa w Galerii Jurajskiej a także na stronie internetowej bilety.rakow.com

29.09.2021, g.17:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – RKS Radomiak Radom 2:2, (1:1),

1:0: Ivi López 6′ (k)

1:1: Maurides Roque Júnior 23′

1:2: Maurides Roque Júnior 72′

2:2: Musiolik 79′

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk). Żółte kartki: Papanikolau 31′ (faul), Sapała 84′ (faul) – Luís Miguel Vieira Babo Machado „Luís Machado” 37′ (faul), Jakubik 68′ (faul), Kaput 90+4′ (niesportowe zachowanie). W 32.minucie spotkania żółtą kartką został napomniany trener Radomiaka Radom, Dariusz Banasik. Widzów: 4911.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 6.Andrzej Niewulis (kpt), 2.Tomáš Petrášek, 66.Ioannis Giannis Papanikolau, 7.Fran Tudor, 88.Valeriane Gvilia (84′ 70.Fábio Miguel Santos Sturgeon.), 20.Marko Poletanović (73′ 10.Igor Sapała), 11.Iván López Álvarez , 17.Mateusz Wdowiak (89′ 71.Wiktor Długosz), 9.Sebastian Musiolik, 21.Vladislavs Gutkovskis (73′ 18.Jakub Arak).

Rezerwowi: 1.Vladan Kovačević – 3.Milan Rundić, 14.Daniel Szelągowski, 31.Žarko Udovičić., 15.Alexandre Guedes.

Trener: Marek Papszun.

RKS Radomiak Radom: 1.Filip Majchrowicz – 14.Damian Jakubik, 29.Raphael Rossi Branco “Raphael Rossi”, 16.Mateusz Cichocki, 33.Dawid Abramowicz, 20.Luís Miguel Vieira Babo Machado „Luís Machado” (61′ 7.Miłosz Kozak), 11.Michał Kaput, 23.Filipe Guterres Nascimento „Filipe Nascimento”, 55.Meik Karwot (61′ 10.Mateusz Radecki), 9.Leândro Rossi Pereira „Leândro” (kpt) (85′ 22.Tiago Manuel Maio Matos „Tiago Matos” ), 13. Maurides Roque Júnior „Maurides” (85′ 19.Karol Angielski).

Rezerwowi: 12.Mateusz Kochalski – 30.Mateusz Bodzioch, 4.Maciej Świdzikowski, 26.Mateusz Grudziński, 97.Dominik Sokół.

Trener: Dariusz Banasik.