Kolejna porcja wieści z Wiolinowego Osiedla


Spółka Częstochowa Wiolinowa, której celem jest budowa mieszkań dla mieszkańców informuje, iż zrealizowała dwa zjazdy publiczne z drogi gminnej ul. Wiolinowej, niezbędne do dalszych prac realizowanych na zaprojektowanym osiedlu mieszkaniowym.

 

 

W drodze rozmów uzgodniono również w Miejskim Zarządzie Dróg projekt koncepcyjny „budowy drogi gminnej ul. Wiolinowej”. Spółka wyczekuje obecnie na przygotowanie projektu umowy.

Zarząd Spółki w dalszym ciągu prowadzi rozmowy z bankami i instytucjami odnośnie finansowania inwestycji mieszkaniowej. Największym problemem jest możliwość sfinalizowania tej części mieszkań, która przeznaczona będzie pod wynajem. W tym zakresie bowiem, Spółka jest zobligowana zapisami w umowie spółki, które mówią wyraźnie, iż połowa mieszkań na osiedlu musi być dostępna na wynajem z dojściem do własności, a połowa na sprzedaż. Na przełomie najbliższego miesiąca zaplanowane są kolejne spotkania.

W pierwszym etapie powstanie jeden z ośmiu zaprojektowanych budynków zawierający 77 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 3403,67 m2 oraz 2 lokale usługowe o łącznej powierzchni 179,29 m2. Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne oraz jedną kondygnację podziemną techniczną. Metraże od 25 do 74 m2, balkony, tarasy i ogródki lokatorskie oraz miejsca postojowe naziemne. Budynek będzie wyposażony w windy, dodatkowe pomieszczenia lokatorskie i przestronne klatki schodowe.

Bardzo serdecznie już dziś zapraszamy do zapoznania się z Wiolinowym osiedlem na stronie www.wiolinowe.pl

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *