Piłka nożna w regionie:

IV Liga – KS Raków Częstochowa – Unia Strzemieszyce 0:1. Po przegranym 0:1 meczu z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Unią Strzemieszyce zawodnicy, działacze oraz kibice Rakowa będą musieli pogodzić się z faktem, że ich zespól nie awansuje w tym sezonie do wyższej klasy rozgrywkowej. Częstochowianie przegrali po bramce z rzutu karnego w 72 minucie meczu. Dawid Jankowski sfaulował w polu karnym Szymona Topolskiego. Karnego na zwycięskiego gola zamienił Rafał Nowak. Raków mimo, że ma jeden zaległy mecz, posiada zbyt dużą stratę punktową do prowadzącego Sławkowa (10 oczek). W tej sytuacji praktycznie nie ma już szans na wywalczenie awansu.

Górnik II Zabrze – Włodar Domex Częstochowa 1:1. Mecz był niesamowicie zacięty. Zawodnicy walczyli z wielką determinacją. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż już w 8 minucie zawodnik Włodara Tomasz Remian w wyniku starcia z przeciwnikiem doznał złamania obojczyka. Dwie minuty później gospodarze po celnym trafieniu Kopańskiego objęli prowadzenie. Częstochowianie wyrównali w 78 minucie gry. Autorem gola ustalającego wynik spotkania był Michał Kobus.
MKS Myszków – Lotnik Kościelec 1:1. Ten derbowy pojedynek pomiędzy zespołami z naszego regionu zakończył się podziałem punktów. Podopieczni trenera Teodorczyka objęli prowadzenie już w 8 minucie. Myszkowianie natychmiast wzięli się za odrabianie strat. Wyrównującego wynik spotkania gola udało się im strzelić dopiero w 67 minucie gry. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Trepka. Zawodnik ten miał świetna okazję do zapewnienia zwycięstwa swojej drużynie. Niestety po jego strzale głową w ostatniej minucie meczu piłka minimalnie minęła słupek bramki kościelczan.
Slavia Ruda Śląska – Jura Niegowa 2:2. Z dobrej strony pokazali się reprezentanci klubu z Niegowej. Byli bliscy sprawienia niespodzianki w postaci zwycięstwa nad zajmującą 7 pozycję w tabeli Slavią. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym. Dzięki tak dobrej postawie Jura ma duże szanse na poprawienie zajmowanej obecnie 13 pozycji.
Raków znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, MKS Myszków jest piąty, Lotnik szósty a Włodar dziewiąty. Do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko trzy kolejki.
II Liga Kobiet Nie udało się piłkarkom częstochowskiego UKS Gola zapewnić sobie zwycięstwa w lidze już na jedną kolejkę przed jej zakończeniem Po niebywale zaciętym pojedynku z zespołem Zametu Tarnowskie Góry częstochowianki uległy rywalkom 3:4. Przegrana naszego zespołu sprawiła, że finisz ligi będzie bardzo interesujący, bowiem zespół z Tarnowskich Gór zbliżył się do UKS-u na jeden punkt, a do zakończenia rozgrywek pozostała tylko jedna runda zmagań. Drużyna Gola zmierzy się za tydzień z Eko Sanem Lubliniec. Tylko zwycięstwo daje jej szansę gry w meczach barażowych o pierwszą ligę.
Liga okręgowa – Bardzo interesująco zapowiadają się kolejne rundy zmagań klasy okręgowej. Lider rozgrywek Sparta Lubliniec tylko zremisował z Zielonymi w Żarkach. Sytuację wykorzystali zawodnicy Znicza Kłobuck, niwelując część strat do największego rywala w walce o awans. Drużyna z Kłobucka ma 65 punktów, tj. tylko o 4 mniej niż Sparta. W niższych rejonach tabeli bez większych zmian. Trzecie miejsce nadal zajmuje częstochowska Victoria, lecz jej strata do czołowej dwójki jest zbyt duża, by częstochowianie mogli włączyć się do walki o awans.