Wizyta ministra rolnictwa w Częstochowie


Na zaproszenie wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi, posła Szymona Giżyńskiego w Częstochowie 6 października 2019 roku gościł minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na spotkanie z Panem Ministrem do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przyszło ponad dwieście osób.

Jan Krzysztof Ardanowski szczegółowo omówił działania resortu, jakie zrealizował w polskim rolnictwie od czerwca 2018 roku, odkąd objął tekę ministra. Z dużym uznaniem wypowiedział się o wiceministrze Szymonie Giżyńskim, który w swych zadaniach ma kierowanie weterynarią, szkołami rolniczymi oraz walkę z ASF.
– Szymon Giżyński jest nie tylko bardzo dobrym wiceministrem, ale także moim przyjacielem – podkreślił minister Jan Krzysztof Ardanowski.
Na podsumowanie spotkania dyrektor KRUS w Częstochowie Piotr dobosz przekazał ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu i wiceministrowi rolnictwa i rozwoju wsi Szymonowi Giżyńskiemu prace, które zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie ,,Bezpieczeństwo na wsi. Rolnik pracuje, dziecko obserwuje”.
Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski ofiarował ministrowi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu pamiątkowy medal Muzeum.

Fot UG
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski i wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński

GAW

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *