Niepodległościowi działacze w Częstochowie


Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej”, poseł Kornel Morawiecki oraz współtwórca Wolnych Związków Zawodowych, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, członek Kolegium IPN, doradca ds. polityczno-historycznych Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha – Krzysztof Wyszkowski i hutnik, działacz antykomunistycznej opozycji w okresie PRL Jan Karandziej gościli w niedzielę, 12 marca 2017 roku w Częstochowie.

Byli gośćmi honorowymi IV Przeglądu Filmów Niepoprawnie Prawdziwych, zorganizowanego przez KSD, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy współpracy z Częstochowskim Klubem Gazety Polskiej i Stowarzyszeniem Zawsze z Ludźmi. Przegląd odbył się tradycyjnie w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Goście oczywiście zobaczyli wspaniałe i niepowtarzalne zbiory, zgromadzone przez dyrektora Muzeum Krzysztofa Witkowskiego.
Warto tu zauważyć, że współorganizatorem pierwszej edycji Przeglądu był poseł Szymon Giżyński.
Krzysztof Wyszkowski na Jasnej Górze spotkał się także z senatorem Arturem Warzochą, przewodniczącym NSZZ “Solidarność:” w Częstochowie Jackiem Strączyńskim i księdzem prałatem Ryszardem Umańskim. Była to okazja do omówienia wielu ważnych dla naszego miasta i regionu spraw.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *