Kacper Woryna ósmy w Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jakub Miśkowiak wystartował w ostatnim finale w Rzeszowie. Zmarzlik ponownie czempionem

W poniedziałek (4 września) zakończyły się rozgrywki, wyłaniające najlepszego speedway rajdera w kraju nad Wisłą. Mowa o Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Trzeci finał tych zmagań odbył się w Łodzi. Tam wprawdzie wygrał Janusz Kołodziej, lecz tytuł przyznany został – po raz trzeci z rzędu – Bartoszowi Zmarzlikowi.

Początkowo ostatnie finałowe zawody IMP miały zostać rozegrane w Krośnie; najpierw 29, a następnie 30 lipca. Jednak z powodu nieodpowiedniego przygotowania tamtejszej nawierzchni turniej został przeniesiony do stolicy województwa łódzkiego.

Poza Januszem Kołodziejem na podium trzeciej rundy cyklu C+ Online IMP znaleźli się Bartosz Zmarzlik (drugi stopień) oraz Patryk Dudek (trzeci).

Złoto Zmarzlik zapewnił sobie po piętnastym wyścigu turnieju, w którym tryumfował. Z kolei kwestie przyznania srebrnego i brązowego medalu musiała rozstrzygnąć dodatkowa gonitwa, w której udział wzięli Maciej Janowski i Patryk Dudek. Lepszy start zanotował reprezentant Betard Sparty Wrocław, który pewnie podążył w stronę mety na pierwszej lokacie. Tym samym drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Janowski, zaś trzecie – Dudek.

Na łódzkiej Moto Arenie zaprezentowała się dwójka jeźdźców Tauron Włókniarza Częstochowa, a zatem Kacper Woryna oraz Jakub Miśkowiak. Lepiej spisał się „Woryn”, plasując się na szóstej lokacie. Choć przez całą imprezę 27-latek nie zdołał wygrać indywidualnie żadnego z biegów, pokazywał równą jazdę. Wywalczył łącznie 9 punktów, dzięki czemu uzyskał przepustkę do wyścigu barażowego, w którym jednak odpadł z dalszej rywalizacji. W całej serii Worynie przypadła ósma pozycja

Jeśli chodzi o „Miśka”, w łódzkim turnieju z 6 „oczkami” sklasyfikowany został na dwunastym miejscu. Bardzo dobrze pojechał zwłaszcza w osiemnastej odsłonie, gdzie w pokonanym polu pozostawił: Janusza Kołodzieja, Jarosława Hampela, a także Szymona Woźniaka.

Wyniki III Finału Canal+ Online IMP:

1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 16 (3,3,2,3,2,3) +1za najwięcej wygranych biegów
    2. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) 16 (2,3,3,3,3,2)
    3. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) 10 (2,1,3,1,2,1)