Pielgrzymowali obrońcy życia


29. marca na Jasną Górę przybyła XXVIII Pielgrzymka Obrońców Życia, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, które zrzesza ok. 130 ruchów i organizacji działających na rzecz rodziny, obrony i ochrony życia.

W Auli Papieskiej wysłuchano wystąpień autorytetów w sprawie obrony życia. Ks. prof. Marian Machinek z Olsztyna mówił o zapłodnieniach in vitro, jako wyzwaniu dla cywilizacji miłości, dr Paweł Wosicki z Poznania przedstawił nowe wyzwania obrony życia. Referaty wygłosili również dr Antoni Zięba z Krakowa prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz współorganizator Krucjaty Modlitwy w obronie poczętych dzieci oraz ks. bp Jan Szkodoń, który przedstawił rozważania różańcowe na kanwie encykliki „Spe Salvi” Ojca Świętego Benedykta XVI.
– Świat zwariował, ataki na życie człowieka nasilają się w sposób wręcz apokaliptyczny, bo oprócz tego starego zagrożenia jakim jest aborcja, nasila się sprawa eutanazji. Ostatnio trzecie państwo w Europie zalegalizowało zbrodnię eutanazji. Poza tym występuje ogromne niebezpieczeństwo z klonowaniem człowieka, z manipulacjami genetycznymi, ze sztucznym zapłodnieniem in vitro. Tych zagrożeń jest moc. W październiku w zeszłym roku zorganizowaliśmy w Krakowie-Łagiewnikach II Światowy Kongres Modlitwy w intencji obrony życia. Przyjechało trzysta osób z pięciu kontynentów. I tam rozpoczęliśmy Światową Krucjatę Modlitwy w obronie poczętych dzieci – mówił dr inż. Antoni Zięba. W dalszym wystąpieniu wymienił trzy cele Światowej Krucjaty Modlitwy. – Po pierwsze modlitwa o przebłaganie Miłosiernego Boga za odrzucony dar życia i to w skali świata. W XX wieku i w tym XXI, który się ledwo zaczął zabito miliard dzieci. To straszna zbrodnia. Jeżeli sobie uzmysłowimy, że każdego dnia ginie ok. 140 tys. dzieci nienarodzonych, dzisiaj także, to jest to więcej niż ofiar dwóch bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę i Nagasaki – zauważył dr inż. Antoni Zięba. Drugi cel modlitwy, to budzenie sumień i szacunku do człowieka i trzecie zadanie, to wymodlenie bezwarunkowego prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale we wszystkich państwach. Dr Zięba podkreślił, że Polska w swoich działaniach w obronie życia jest przykładem i inspiracją dla innych państw.
Podczas Mszy św. koncelebrowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył ks. apb Stanisław Nowak obrońcy życia złożyli przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Wystosowali też przesłanie, w którym apelują: „(…) do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w obronę życia człowieka poprzez: podążanie za przesłaniem papieża Benedykta XVI i poparcie moratorium na wykonywanie aborcji; skuteczną obronę przed narzucaniem nam legalizacji aborcji przez Radę Europy i włączenie się w rozpoczętą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnkach, Światową Krucjatę Modlitwy w intencji obrony życia człowieka oraz propagowanie jej w swoich środowiskach.

Modlitewne spotkanie zakończyła droga krzyżowa na wałach jasnogórskich.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *