Kolejne sukcesy zawodników PKS Victoria Poczesna

W dniu 02-09-2023 na torze Wrzosowiak w Częstochowie, odbyły się kolejne finały Indywidualnych Mistrzostw Polski 2023 w speedrowerze. W kategorii kadetów świetny wynik osiągnął zawodnik naszego klubu Oskar Dusiński, który został wice mistrzem Polski!! Pierwsze miejsce zajął Paweł Szkudlarek- Ostrowskie Stowarzyszenie Omega, na trzecim miejscu uplasował się Adrian Olkowski – Drwęca Kaszczorek.

W finale IMP kobiet Victoria Poczesna reprezentowana  była przez Alicję Hamara,  która wywalczyła 7 miejsce!! Mistrzynią Polski została Zuzanna Klett z Autojazda Mustang Żołedowo, srebrny medal zdobyła Fryderyka Wojciechowska z TSŻ  Toruń, brązowy Karina Górniaczyk z KS Marwis.eu Harpagan Zielona Góra.

W finale IMP młodzików pierwsze dwa miejsca przypadły zawodnikom TPD Kalety, którzy w tym sezonie reprezentują również PKS Victoria Poczesna! Złoto zdobył Jakub Mazur, srebro Ivo Kubala, brąz  Filip Balcer LKS Szawer Leszno.

Finał IMP dziewcząt do lat 12 przyniósł  następujące rozstrzygnięcia . Złoty medal zdobyła Natalia Dynus- Lwy Częstochowa, srebrny Nadia Dąbrowska-  ZKS Infocopy Zielona Góra, brązowy Julia Górniaczyk – Marwis.eu Harpagan Zielona Góra.
W tym finale wystąpiły aż trzy reprezentantki Victorii Poczesna. Lena Ordon zajęła 8 miejsce, Eliza Pawliczek zajęła 10 miejsce, Natalia Ordon 13 miejsce.

W tym roku rozegrane zostały już finały IMP we wszystkich kategoriach wiekowych. Przed tygodniem we Wrocławiu, złoto dla Viktorii Poczesna zdobył Arkadiusz Dudek w kategorii grand weteran(+50).

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników, którzy podjęli walkę i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w każdej z tych kategorii.

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom, z urzędem Gminy Poczesna na czele, Patrykowi Kowalskiemu za świetną fotorelację, a Gazecie Częstochowskiej za patronat medialny , promocję speedrowera i naszego klubu.

Zdjęcia: Fotografia Sportowa-Patryk Kowalski