„Mikołajkowe Pomaganie” – zbiórka dla najmłodszych


25 stycznia br. w budynku Zespołu Szkół Technicznych Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego przy ul. Targowej 29 w Częstochowie miało miejsce podsumowanie zbiórki pn. „Mikołajowe Pomaganie”. Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Akcja skierowana była do najmłodszych wychowanków tejże organizacji.

Zbiórka została zorganizowana po raz drugi w historii. – Jej celem była pomoc dzieciom, które nie są w stanie same wyrazić swoich potrzeb. To są maluszki w wieku 0-4 roku życia. Zarówno pierwsza, jak i ta tegoroczna zbiórka bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Okazuje się, że w naszym społeczeństwie jest bardzo dużo ludzi, którzy mają otwarte serce i są wrażliwi na drugiego człowieka i jego potrzeby – mówił w trakcie otwarcia uroczystości Tomasz Dobosz, Dyrektor ZSTME w Częstochowie.

Na spotkaniu Stowarzyszenie „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie” reprezentowała wiceprezes, Magdalena Walcerek-Motyl. Podziękowała bardzo gorąco wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Jak z kolei przekazała Ewa Teperska, wicedyrektor szkoły, w której doszło do podsumowania zbiórki, w przedsięwzięciu wzięło udział 39 placówek edukacyjnych, a także około 5 różnych innych fundacji i stowarzyszeń. Akcję wsparły również przedsiębiorstwa prywatne, tych łącznie było 4.

Wśród produktów, przekazanych dzieciom, znalazły się m.in.: płyn do prania (21 sztuk), mydło w kostce (17), krem pielęgnacyjny (12), czekolada (47), herbata (8), oliwka (24) czy wszelkiego rodzaju ubranka, takie jak śpiochy, body, buty oraz czapki.

Norbert Giżyński

Foto. Norbert Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *