Weekend pełen sukcesów dla Nordic Team Częstochowa.

To był genialny weekend dla drużyny Nordic Team Częstochowa. Aż ciężko wybrać od czego zacząć, więc może chronologicznie.

29 kwietnia – Puchar Świata INWA (International Nordic Walking Federation) w Mielnie – dwa trzecie miejsca na dystansie 9km – Daniel Wojtasiński (kategoria M40) i Zbigniew Szczęśniak (kategoria M60), ponadto Daniel zajął czwarte miejsce w klasyfikacji open.
29-30 kwietnia – Ultra Nordic Walking World Records w Toruniu – Marcin Cieśluk podjął próbę pobicia rekordu świata na dystansie 100 mil i zrobił to w znakomitym stylu. Nowy rekord świata ustanowiony przez Marcina to 23h:58min:58s,65.
1-2 maja – Mistrzostwa Polski w marszu 24 godzinnym w nadbałtyckim Sasinie – po 24h zmagań nowym Mistrzem Polski został Jarosław Pietrzyk z wynikiem 149,5km. W top 10 wśród kobiet znalazły się również Mariola Pasikowska (4 miejsce, 131km), Magdalena Rajek (9 miejsce, 111km), Agnieszka Pinis (10 miejsce, 111km). Dwudziestodwuosobowa ekipa Nordic Team Częstochowa pokonała łącznie 1551km (średnio 70,5km/os), większość z zawodników ustanowiła swoje rekordy życiowe.