Zwycięstwo Skry z drugim zespołem Śląska Wrocław

Piłkarze Skry Częstochowa pokonali w sobotę 3 lutego na własnym stadionie wicelidera trzeciej ligi, grupy trzeciej – Śląsk II Wrocław, 1:0, w swoim trzecim spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 41 minucie Jan Ciućka.

Rywal, z którym mierzyli się podopieczni Konrada Geregi to rezerwy obecnego lidera PKO Bank Polski Ekstraklasy. Drugi zespół wrocławskiego Śląska  jest wiceliderem rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej i do lidera, BTS Rekordu Bielsko-Biała, wrocławianie na półmetku rozgrywek tracą zaledwie cztery “oczka”.

O zwycięstwie piłkarzy Skry nad drużyną ze Stolicy Dolnego Śląska zadecydowała akcja w 41 minucie gry, kiedy to Jan Ciućka skutecznie wykończył idealne dośrodkowanie Tobiasza Kubika. W zespole gości całą drugą połowę rozegrał były zawodnik Skry Częstochowa, Szymon Michalski. Gracz ten reprezentował klub z ulicy Loretańskiej w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023.

Tym samym piłkarze częstochowskiej Skry odnieśli drugie zwycięstwo w swoim trzecim spotkaniu kontrolnym podczas przerwy zimowej. Wcześniej częstochowianie pokonali również 1:0 LKS Goczałkowice-Zdrój i zremisowali bezbramkowo z GKS Jastrzębiem Zdrój.

Kolejne dwa spotkania towarzyskie zespół, pod wodzą Konrada Geregi, rozegra w sobotę, 10 lutego br. Rywalami będą dwaj trzecioligowcy: MKS Kluczbork i GKS Bełchatów.