Dożynki Gminy Przyrów


Niedzielne popołudnie (3 września) w Przyrowie mieszkańcy wraz zaproszonymi gośćmi dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony. Jak zawsze, za sprawą Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, było barwnie. Zachwyt wzbudzały mistrzowsko wykonane wieńce dożynkowo. List z serdecznymi życzeniami przesłał Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński. Tradycyjnie w ramach dożynek odbył się gminny konkursie pn.: Najładniejsza Dekoracja Dożynkowa”.

 

List Wiceministra Szymona Giżyńskiego, adresowany na Wójta Gminy Przyrów Roberta Nowaka, odczytał Prezes OSP Przyrów Jacek Stencel.

,,Jan Paweł II z wielkim szacunkiem mówił o pracy rolnika – o jego prawach, jak i o obowiązkach. Podkreślał godność rolniczego trudu, wynikającą z codziennej ciężkiej pracy. Wzywał rolników do dochowania wierności Bogu i wielowiekowej tradycji, która jest źródłem naszej, polskiej tożsamości. I Państwo, Drodzy Mieszkańcy Gminy Przyrów, to wielkie dzieło – zachowywania na polskiej wsi wiary i szacunku do dziedzictwa kulturowego – z wielkim oddaniem wykonujecie.

Dożynki to też czas podziękowań dla Państwa – Rolników, ludzi polskiej wsi – za trud włożony w pracę oraz za miłość do ziemi ojczystej. Z wielkim szacunkiem składam Państwu najwyższe wyrazy uznania i podziękowania za Państwa wysiłek i troskę o dobro wspólne.
Z okazji Święta Plonów Gminy Przyrów pragnę przekazać wszystkim Państwu jak najserdeczniejsze pozdrowienia i życzyć radosnego celebrowania dorocznych Dożynek. Życzę, aby praca rolnika zawsze cieszyła się wysokim prestiżem i zyskiwała należne uznanie społeczne, aby przynosiła Państwu radość i satysfakcję.

Jednocześnie bardzo się cieszę, iż dzięki wsparciu polskiego rządu Mieszkańcy Gminy Przyrów mogą się radować nowymi inwestycjami. Już w najbliższych dniach nastąpi otwarcie tak bardzo potrzebnej Gminie i Mieszkańcom, oczyszczalni ścieków w Przyrowie, zrealizowanej przy znaczącym wkładzie środków z Programu Rządowego „Polski Ład”. Należy również pamiętać, że ostatnim czasie cztery jednostki otrzymały samochody ratowniczo-gaśnicze, w tym dwa samochody zakupiono dzięki funduszom z „Polskiego Ładu”.

Z całego serca życzę Państwu wszelkiej pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym, zdrowia i zawsze wysokich plonów. Szczęść Boże Wszystkim Mieszkańcom Gminy Przyrów.” – napisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poseł Szymon Giżyński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *