75. rocznica zabójstwa Stanisława Sojczyńskiego ,,Warszyca”


19 lutego 2022 roku w 75. rocznicę wykonania na rozkaz UB wyroku na Żołnierzu Wyklętym-Niezłomnym Stanisławie Sojczyńskim ,,Warszycu” częstochowskie środowiska prawicowe oddały hołd poległemu za ojczyznę bohaterowi. Przy obelisku pamięci ,,Warszyca” przy skrzyżowaniu ulic Wręczyckiej i św. Rocha delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze. Życiorys Niezłomnego Stanisława Sojczyńskiego oraz jego oddanie na rzecz Ojczyzny przypomniał w swym przemówieniu wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński. Modlitwę poprowadził kapelan środowisk patriotycznych ks. Ryszard Umański.

Organizatorami uroczystości byli: Stowarzyszenie Solidarność i Niezawisłość, na czele z przewodniczącym Krzysztofem Garusem; NSZZ ,,Solidarność” w Częstochowie, na czele z przewodniczącym Zarządu Jackiem Strączyńskim oraz częstochowski oddział Prawa i Sprawiedliwości, na czele z prezesem okręgu, posłem Szymonem Giżyńskim.

Wieńce pod obeliskiem złożyli przedstawiciele: Prawa i Sprawiedliwości z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Szymonem Giżyńskim, NSZZ ,,Solidarność” w Częstochowie, senatora Ryszarda Majera, wicewojewody śląskiego Roberta Magdziarza, Stowarzyszenia Solidarność i Niezawisłość, Rycerzy Kolumba.

   

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *