PO STARYCH DUKTACH


Moje ścieżki rowerowe

Trasa proponowanej wycieczki doprowadzi nas tym razem do Koszęcina, z jego wspaniałymi zabytkami, a przede wszystkim – najpiękniejszą w regionie ścieżką rowerową. Jest nią 5,5 kilometrowy odcinek drogi wytyczonej po XIX-wiecznych duktach w dawnych borach koszęcińskich. Ścieżka ma charakter rowerowo-edukacyjny i prowadzi przez leśne uroczyska dokładnie oznakowane i opisane na specjalnych tablicach przydrożnych.
Dojazd do Koszęcina leśnymi drogami przez Ostrowy, Trzepizury, Aleksandrię, Olszynę i Kieszki, a następnie szosą przez Hadrę i Cieszową. Po drodze leśna mogiła saperów, którzy zginęli tuż po zakończeniu II wojny światowej, czy niezwykły wzgórek osłonięty głazem narzutowym, który jest grobowcem dawnych dziedziców Olszyny, czy wreszcie przydrożne świątki otoczone legendą. Powrót z Koszęcina przez fragment parku krajobrazowego “Lasy nad górną Liswartą”.
Długość trasy wynosi 48 km, z czego ponad 20 km biegnie lokalnymi drogami asfaltowymi. Początek wycieczki na stacji PKP Blachownia (na którą dojazd z Częstochowy) a zakończenie na stacji PKP Boronów, skąd łatwo powrócić pociągiem przesiadając się w Herbach Nowych.

ANDRZEJ SIWIŃSKI

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *