Bokserskie starcie w Częstochowie. Sukces Polaków


3 września 2022 roku podczas gali Polsat Boxing Promotions 9 w hali Polonia było gorąco i emocjonująco.

Pochodzący z Częstochowy Marcin Siwy i Kamil Sokołowski nie zawiedli publiczności – ani lokalnej ani ogólnopolskiej. Dynamiczny start, potężne wymiany ciosów, w końcu czekanie na sposobność, aby „skończyć” rywala. Sportowo ryzykował zwłaszcza Marcin Siwy, walczący o 26. zawodowe zwycięstwo i szansę na kolejne prestiżowe pojedynki. Kamil Sokołowski pokazał jednak, że jego reputacja na europejskich ringach jest zasłużona – po 8-rundowym spotkaniu sędziowie orzekli remis.

Potem z Niemcem Michaelem Serge’em skonfrontował się Nikodem Jeżewski. Po początkowych trudnościach Polak zdominował rywala, zapisując na swoim koncie drugie z rzędu i dwudzieste drugie zwycięstwo w karierze. Na swoją korzyść walkę z Węgrem  Kristofem Kovacsem rozstrzygnął też Konrad ,,Ernie” Kaczmarkiewicz. W piątej rundzie seria ciosów Polaka na tułów rywala zdecydowała, że sędzia przyznał mu zwycięstwo poprzez techniczny nokaut.

Niespodzianką był upadek na deski Kewina Gibasa, który już w pierwszej rundzie uległ Denisowi Mądremu.
Emocji dostarczyły też pozostałe starcia – czwarte zwycięstwo do swojego rekordu dopisał Bartłomiej Przybyła, który pokonał Alessandro Fersulę; Miłosz Grabowski przez TKO w pierwszej rundzie pokonał Adela Kobilicę; z kolei Artur Proksa w boksie olimpijskim jednogłośnie pokonał na punkty Frantiska Horvatha.

w galerii obok i u góry: zdjęcia z gali (fot. dzięki uprzejmości Artura Kucharskiego)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *