,,Galeria pod Kasztanem” już zaprasza


W samo południe 1 maja u stóp pomnika Henryka Sienkiewicza uroczyście została otwarta ,,Galeria pod Kasztanem” Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. To już wieloletnia tradycja, którą bardzo polubili częstochowianie. Przybyłych powitała Anna Polańska, która opiekuje się Galerią.

 

Galerę otwiera wykonany z drewna samochód – dzieło Grzegorza Janusa; dodamy, że auto to pełnosprawny pojazd. Potem rozciąga się galeria obrazów o przeróżnej tematyce. Przybyłych na otwarcie  powitała Anna Polańska. – Nasza Galeria już rozpoznawalna przez częstochowian, słyszymy nawet,  że jest to tak charakterystyczny punkt, że staje się on miejscem spotkań. Dla nas najważniejszy jest kontakt z mieszkańcami, miłośnikami malarstwa. Często prowadzimy rozmowy i cieszymy się, bo wynika z nich, że jesteśmy lubiani Zapraszamy serdecznie, będziemy tu do października, z pewnością w weekendy, ale każdy z naszych członków może się wystawić w dowolny dzień – mówiła podczas otwarcia Anna Polańska.

Potwierdzają to sami częstochowianie. Pani Grażyna, stwierdziła, że to niezwykle cenna inicjatywa ubogacająca nasze miasto. – To taki barwny zakątek. Doceniam zaangażowanie artystów, to że chcą się dzielić swoją sztuką. Sama również maluję, to zajęcie rozwijające i dające wiele radości i satysfakcji – mówiła nam pani Grażyna.   Także  Władysław Idzikowski pomysł Galerii ocenia pozytywnie. – To miejsce, gdzie malujący mogą zaprezentować swoje prace, to dobrze, że są aktywni i dzielą się z innymi swoją sztuką – mówi. Jak podkreśla jego żona Teresa, jej mąż włącza się w działalność Stowarzyszenia poprzez techniczno-fizyczną i logistyczną pomo.

Na otwarciu byli, między innymi: Anna Polańska, Teresa Malczewska, Irena Jóźwik, Barbara Senderecka, Krystyna Puch, Danuta Pęczak, Grzegorz Janus, Krzysztof Mazoń.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *