KORONAWIRUS. 102 nowe przypadki zakażenia


Na dzień 29 kwietnia w województwie śląskim odnotowano łącznie 2182 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 102 nowe. W Częstochowie i powiecie częstochowskim – 114 chorych. W Częstochowie – 74, Blachowni – 7, Kamienicy Polskiej – 2, Kłomnicach – 3, Konopiskach – 4, Kruszynie – 2, Mstowie – 5,Mykanowie – 4, Olsztynie – 2, Rędzinach – 11, Starczy – 1. W Polsce osób zakażonych jest 12 640; zmarło – 624. W województwie śląskim zmarło – 113, w Częstochowie – pięć.

Kolejni mieszkańcy przez najbliższe tygodnie pozostaną w izolacji domowej ze względu na dodatnie wyniki badań – to: 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 9 lat, najstarszy 62), 2 mieszkańców Katowic (młody i w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (starsza mieszkanka i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, 2 mieszkańców Gliwic (w sile wieku i w średnim wieku), mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, młoda mieszkanka Tychów, 4 mieszkańców powiatu kłobuckiego (nastolatek, kobieta w sile wieku i 2 mężczyzn: starszy i w sile wieku), 2 mieszkańców Świętochłowic (nastolatek i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 69 lat, najmłodszy 26), 2 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (młoda kobieta i mężczyzna), mieszkanka powiatu tarnogórskiego w sile wieku, 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkaniec Rudy Śląskiej w średnim wieku.

Obecność koronawirusa wykryto również w próbkach pobranych od: 4 mieszkańców powiatu bielskiego (najmłodszy 29, najstarszy 65 lat), 3 kolejnych mieszkańców Zabrza (2 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), 31 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 15, najstarszy 96 lat), 4 kolejnych mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn w średnim wieku, w sile wieku i kobieta w sile wieku), mieszkańca Mikołowa w sile wieku,  5 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 70, najmłodszy 46 lat), mieszkanki powiatu będzińskiego w sile wieku, 8 kolejnych mieszkańców Rybnika (najmłodszy 15 lat), starszej mieszkanki Bielska-Białej, mieszkańca powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, 3 mieszkanek powiatu zawierciańskiego (w sile wieku i starsze) i 7 kolejnych mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 15 lat, najstarszy 81).

Łącznie 2182 przypadki zakażenia wykryto w naszym województwie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *