Dni Gminy i Miasta Koziegłowy – huczne i urozmaicone


Podczas weekendu 15-16 lipca odbyły się Dni Gminy i Miasta Koziegłowy. Przez dwa dni na terenie Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach miały miejsce koncerty oraz różnego rodzaju występy sceniczne.

 

Impreza rozpoczęła się od parady zabytkowych i tuningowych pojazdów oraz motocykli, które przejechały z targowiska w Koziegłowach do Centrum Rekreacji. Tam też odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Moto Legendy. Zabytkowe i tuningowe pojazdy można było obejrzeć z bliska na terenie Centrum Rekreacji. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka i Przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczyk tradycyjnie przekazali symboliczny klucz do miasta osobom, które wcieliły się w historyczne koziegłowskie postacie.

Koncertowy blok rozpoczęły Gminna Orkiestra Dęta z Koziegłów oraz Orkiestra Dęta Podstolice. Później na scenie zaprezentowali się laureaci VIII Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie”. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół „Weekend”, którego koncert przyciągnął tłumy widzów. Wielu z nich bawiło się jeszcze do późnych godzin nocnych podczas nocy DJ`ów. Mogli też obejrzeć Laser Show.

Niedzielny blok rozpoczął się od występów kolejnych laureatów VIII Otwartego Festiwalu Artystycznego „Scena dla Ciebie”. Po ich występach na scenie zaprezentowali się: Dziecięca Sekcja Tańca Towarzyskiego, Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach oraz Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy. Kolejnym punktem programu był występ utalentowanej wokalistki z gminy Koziegłowy – Roksany Torbus. Na zakończenie na scenie zaprezentował się Tomasz Karolak z zespołem „Pączki w Tłuszczu”.

Imprezą towarzyszącą Dniom Gminy i Miasta Koziegłowy było zwiedzanie Galerii Historycznej „Barbórka” w Koziegłowach, piwnicy w Pałacu Biskupów zainscenizowanej jako Izba Krystyna z Koziegłów oraz wystawy obrazów Tadeusza Puszczewicza w Pałacu Biskupów.

Źródło: kozieglowy.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *