O ligowe punkty z “Królową Łużyc”


W najbliższą sobotę, 6.maja br. drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra swój kolejny ligowy mecz w ramach rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej. Podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się na wyjeździe z MKS Cariną Gubin w 27.Kolejce spotkań. Początek meczu o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Gubinie przy ulicy Sikorskiego 89. Obiekt posiada 2500 miejsc w tym zaledwie…500.siedzących! Mecz „na żywo” pokaże oficjalny profil Cariny Gubin na Facebook-u pod tym linkiem: www.facebook.com/MKPCarinaGubin

Najbliższy rywal drugiego zespołu Rakowa Częstochowa – drużyna Cariny Gubin z dorobkiem 38.punktów plasuje się w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej na wysokiej siódmej lokacie. Podopieczni Grzegorza Kopernickiego grając przed własną publicznością, w tym sezonie zdobyli aż…siedemnaście “oczek”!

Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek. W ostatniej serii gier, która odbyła się w sobotę 29.kwietnia br. drużyna Cariny Gubin pokonała na wyjeździe rezerwy zabrzańskiego Górnika, 3:1. Gole dla drużyny z miasta położego tuż przy granicy z Niemcami, w tym spotkaniu zdobyli: Jakub Ryś, Dominik Więcek i Kacper Laskowski.

Drugi zespół “Czerwono – niebieskich” w trzech ostatnich spotkaniach zanotowały kompelt punktów i wydaje się, że słaby początek rundy wiosennej drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy już ma daleko za sobą.

Dorobek rezerw Rakowa Częstochowa to obecnie 52.punkty, dzięki którym drużyna utrzymuje się w ligowej klasyfikacji na najniższym stopniu podium. Układ pierwszej czwórki pozostaje od dwóch kolejek niezmienny. Stawce przewodzi Polonia Bytom, która ma na koncie 59.punktów. Drugi jest Rekord Bielsko-Biała z 57.punktami na koncie, a Ślęza Wrocław traci  do zespołu z Limanowskiego jedno “oczko”.

W ostatniej kolejce drużyna Rakowa II Częstochowa pokonała przed własną publicznością w sobotę, 29.kwietnia br. – Polonię Nysa, 1:0 po golu Piotra Malinowskiego.

Arbitrem głównym spotkania MKS Cariny Gubin z Rakowem II Częstochowa będzie arbiter z Wronek, Szymon Erenc. Co ciekawe dla tego rozjemcy będzie to…dopiero szóste spotkanie w trzeciej lidze, w roli arbitra!

Kadra MKS Cariny Gubin na rundę wiosenną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Tymoteusz Seweryn, Szymon Czajor, Eryk Bartkowiak.

Obrońcy: Bartosz Woźniak, Damian Płonka, Marcel Tupaj, Kacper Pietrzczyk, Kacper Staszkowian, Mateusz Walczak, Wiktor Maliszewski, Marcin Petyniak.

Pomocnicy: Maciej Diduszko, Jakub Ryś, Yūya Kamon (Japonia), Dominik Więcek, Adam Borkowski, Przemysław Haraszkiewicz, Wojciech Boksiński, Kacper Laskowski.

Napastnicy: Denis Matuszewski, João Paulo Vieira Passoni “João Passoni” (Brazylia/Włochy).

Trener: Grzegorz Kopernicki.

Przybyli:

João Paulo Vieira Passoni “João Passoni” – GKS Jastrzębie – Zdrój

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKS Carina Gubin 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *