Włodowice nowym miastem w województwie śląskim


31 stycznia br. odbyła się historyczna i pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Włodowice w hali sportowej przy Szkole Podstawowej we Włodowicach.

 

Uroczystości zaczęły się od odegrania hymnu narodowego, po którym wystąpił burmistrz Adam Szmukier. Szmukier odkreślał bohaterską postawę mieszkańców w walkach Powstania Styczniowego, za które car Rosji, odebrał prawa miejskie Włodowicom. Następnie odczytano akt nadania praw miejskich przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Po odczytaniu życzenia złożyli m.in. przedstawiciele gmin powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego, ochotnicze straże pożarne, koła gospodyń wiejskich i inne organizacje.

W sesji brali udział: burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak i wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Kaźmierczak złożyła życzenia i gratulacje  Szmukierowi oraz przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Włodowice Stanisławowi Ibekowi. – Z okazji odzyskania praw miejskich proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszego pomyślnego rozwoju tego wyjątkowego miasta i gminy. W dzieje miejscowości wpisane są dawne tradycje, stanowiące rdzeń tożsamości i spuścizna kultury oraz gospodarności mieszkańców gminy. Ufam, że to dzisiejsze ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie, będzie inspiracją w dalszej aktywności obywatelskiej, prospołecznej i zawodowej mieszkańców Miasta i Gminy Włodowice. Wszystkim Mieszkańcom życzę niegasnącego zapału w realizacji zamierzeń, satysfakcji z wykonywanej pracy, poczucia bezpieczeństwa oraz spokoju i dostatku, a gościom życzę miłych chwil spędzonych w Mieście i Gminie Włodowice oraz niezapomnianych wrażeń”- powiedziała Wójt Gminy Poraj.

Gośćmi tego wydarzenia byli wojewoda Jarosław Wieczorek oraz bp Andrzej Przybylski.

 

Foto: Gmina Poraj

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *