SIATKÓWKA. Szansa na grę w play-offach się oddala


Po efektywnym zwycięstwie nad SMS Spała siatkarzom Exact Systems Norwida Czestochowa przyszło się następnie zmierzyć z wyżej postawionymi rywalami. Najpierw podopieczni Radosława Panasa rozegrali spotkanie na swoim terenie (21 stycznia) z zespołem Mansard Transgaz Travel Sanok.

Spotkanie to niestety zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych bez straty bez seta. Nie można było jednak odmówić gospodarzom woli walki. Częstochowianie starali się dotrzymywać kroku sanoczanom. Przez większą część pierwszej odsłony wynik oscylował cały czas w okolicach remisu. W decydującym momencie to jednak drużyna TSV zachowała zimną krew i wygrała 25:21. W kolejnych setach przeważnie gra toczyła się pod dyktando gości. Jednakże naszym siatkarzom udawało się momentami zniwelować znacznie straty, a nawet doprowadzić do stanu remisowego. Niestety w końcówkach zarówno drugiej, jak i trzeciej odsłony lepsi byli sanoczanie. Obydwie zakończyły się takim samym wynikiem; 25:23 dla gości.

Exact Systems Norwid Częstochowa – TSV Mansard Transgaz Travel Sanok 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)

Tydzień później (28 stycznia) w Hajnówce również nie było kolorowo, choć początek spotkania wcale nie zwiastował, że może ono zakończyć się porażką. W pierwszej części potyczki tryumfowali bowiem gracze Norwida w dobrym stylu 25:19. W kolejnych partiach zespół SKS-u nie pozostawił jednak złudzeń częstochowianom. Gospodarze drugą i trzecią odsłonę wygrali taką samą, trzypunktową, przewagą (25:22). W czwartym secie natomiast gracze pod wodzą Radosława Panasa ulegli 23:25.

SKS Hajnówka – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:23)

Niestety cel założony przed sezonem 2016/2017 przez zespół Exact Systems Norwida, a więc walka w fazie play-off coraz bardziej się oddala. Częstochowianie nadal z trzynastoma punktami zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, a do ósmego AGH Kraków tracą pięć „oczek”. Prześcignięcie drużyny ze stolicy Małopolski wydaje się być o tyle jeszcze trudniejsze, że nasi siatkarze mają przed sobą pojedynki m.in. z drużynami z czołówki tabeli I Ligi. W najbliższą sobotę (5 lutego) bowiem w hali LO im. Cypriana Kamila Norwida przy ul. Jasnogórskiej 8 w Częstochowie Norwid podejmować będzie aktualnego wicelidera tabeli, MKS Ślepsk Suwałki.

NORG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *