Mistrz Polski rozpoczyna od starcia w Grodzisku Wielkopolskim


Po blisko 50.dniach na boiska wracają drużyny występujące w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Aktualny Mistrz Polski – Raków Częstochowa w najbliższą niedzielę, 11.lutego zmierzy się na Stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań w ramach 20.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek meczu o godzinie 12:30 przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 52. Spotkanie “na żywo” od godziny 12:10 pokaże Canal + Sport.

Częstochowianie do Grodziska Wielkopolskiego udadzą się po bardzo intensywnych przygotowaniach do drugiej części sezonu. Podopieczni Dawida Szwargi spędzili w tureckim Belek blisko dwa tygodnie i tam nie tylko trenowali ale i rozegrali trzy spotkania z silnymi rywalami z Europy. Piłkarze Rakowa zmierzyli się kolejno ze słoweńską NŠ Murą Murska Sobota (0:1)bułgarskim PFC Łudogorcem Razgrad (1:3) i na zakończenie zgrupowania w “próbie generalnej” przed rozpoczęciem rundy wiosennej w PKO Bank Polski Ekstraklasie z ukraińskim Dnipro-1 Dniepropietrowsk (4:1).

Teraz przed drużyną “Czerwono – niebieskich” rywalizacja zarówno w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy ( gdzie częstochowianie będą walczyć o obronę tytułu) jak i w rozgrywkach Fortuna Piłkarskiego Pucharu Polski. W najbliższą niedzielę, 11.lutego br. piłkarze spod Jasnej Góry zmierzą się na wyjeździe z poznańską Wartą, która swoje spotkania w roli gospodarza rozgrywa na Stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim.

“Zieloni” pod batutą Dawida Szulczka na półmetku rozgrywek zajmują w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy bardzo odległą, bo piętnastą lokatę. Drużyna ze Stolicy Wielkopolski na swoim koncie uzbierała zaledwie 19 “oczek” i tylko o jeden punkt piłkarze Warty wyprzedzają znajdującą się pod “kreską” , Koronę Kielce. Obydwa zespoły, odpowiednio Wartę Poznań i Raków Częstochowa, w tabeli dzieli przepaść w postaci aż…czternastu punktów! 

Zespół Warty Poznań grając przed własną publicznością wGrodzisku Wielkopolskim w tym sezonie zdobył zaledwiesześć punktów, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich drużyn występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Na ten dorobek złożyło się zaledwie jedno zwycięstwo, trzy remisy i aż pięć porażek!

drużynie ze Stolicy Wielkopolski występuje dwóch byłych zawodników częstochowskiego RakowaDawid Szymonowicz i Miguel Mariz Luís.

Arbitrem głównym spotkania Warty Poznań z Rakowem Częstochowa będzie 37-letni Bartosz Frankowski z Torunia.

Kadra KS Warty Poznań na rundę wiosenną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Jędrzej Grobelny, Mateusz Kustosz, Adrian Lis.

Obrońcy: Jakub Bartkowski, Filip Borowski, Jakub Kiełb,  Wołodymyr Jewhenowycz Kostewycz (Ukraina), Mateusz Lechowicz, Konrad Matuszewski, Wiktor Pleśnierowicz, Kacper Przybyłko, Patryk Rychlik, Dimitrios Stavropoulos (Grecja), Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru (Rumunia).

Pomocnicy: Jędrzej Hanuszczak, Michał Kopczyński, Mateusz Kupczak (kpt),  Miguel Mariz Luís (Portugalia), Niilo Mäenpää (Finlandia), Jakub Paszkowski, Tomáš Přikryl (Czechy), Stefan Savić (Austria/Serbia), Igor Stańczak, Kajetan Szmyt, Maciej Żurawski.

Napastnicy: Márton Eppel (Węgry), Dario Vizinger (Chorwacja), Adam Zreľák (Słowacja), Mohamed Amin Mezghrani (Belgia/Algieria).

Przybyli:

Mateusz Kustosz – SKS Unia Swarzędz

Mohamed Amin Mezghrani – Puskás Akadémia FC II

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Dawid Szulczek

Asystenci I Trenera: Arkadiusz Szczerbowski, Daniel Lendzion

Trener bramkarzy: Dominik Kubiak

Trener przygotowania kondycyjnego: Tomasz Olszewski

Trener – analityk: Bartłomiej Babiarz

Kierownik drużyny: Karol Majewski

Asystent kierownika drużyny: Tomasz Plaskaty

Fizjoterapeuci: Karol Biedrzycki, Wojciech Danielewicz, Oskar Bogusz.

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *