FERIE Z GOK-iem


PORAJ 

Zimowe ferie dla dzieci już za nami, jednak atrakcje przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju dla najmłodszych, na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.

 

 

Przez dwa tygodnie zimowego wypoczynku, wszystkie dzieci chętne do wspólnego tworzenia mogły uczestniczyć w warsztatach artystycznych. Młodzi artyści przygotowywali albumy dla ukochanych Babć i Dziadków, aby wręczyć je w dniu ich święta – te warsztaty cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że odbyły się dwukrotnie – tak, żeby wszyscy zainteresowani mogli w nich uczestniczyć. Podczas kolejnych zajęć dzieci, techniką decoupage’u, zdobiły drewniane pudełka na drobiazgi, a na ostatnich malowali gipsowe figurki – misie i serduszka.

Jednak warsztaty artystyczne to tylko jedna z atrakcji przygotowanych dla dzieci.  W pierwszym tygodniu, w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” odbywały się bajkowe seanse. Jednak największą „frajdę” sprawił uczestnikom bal karnawałowy. W kolorowych strojach, przedstawiających postacie z bajek lub filmów, ponad 30 dzieci bawiło się przez trzy godziny w sali Galerii Sztuki Współczesnej pod hasłem „Z GOKIEM TANECZNYM KROKIEM”. Na nudę nie było czasu. Wspólne tańce, gry z chustą animacyjną, śpiewanie i kalambury gwarantowały świetną zabawę. Każdemu z uczestników na pamiątkę zostało zrobione zdjęcie na specjalnie powstałej w tym celu bajkowej ściance.  Zarówno warsztaty artystyczne, jak i bajkowe seanse kinowe były bezpłatne.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez GOK w Poraju na czas ferii zimowych atrakcje dla dzieci były ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu i dobrą konkurencją dla gier komputerowych, telewizji czy smartfonów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *