„Chrońmy Ziemię”


Idea ochrony naszej planety przyświecała XXII Regionalnemu Konkursowi Recytatorskiemu „Chrońmy Ziemię”, który odbył się 27 października 2022 roku w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie w gminie Mstów. 

 

Celem konkursu, nad którym patronat przyjął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, było kształcenie poczucia poszanowania środowiska naturalnego, ukazywanie dróg ochrony Ziemi i krzewienie zamiłowania do literatury związanej z ochroną przyrody. Uczestniczyli w nim 50 uczniów z klas  I–III z kilkunastu szkół podstawiowych z Częstochowy i Powiatu Częstochowskiego: Szkoły Podstawowej w Mstowie, Szkoły Podstawowej w Brzyszowie, Szkoły Podstawowej w Mokrzeszy, Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Zawadzie, Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie, Szkoły Podstawowej w Mstowie Filia w Kucharach, Szkoły Podstawowej w Rudnikach, Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Zrębicach, Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Szkoły Podstawowej  w Kusiętach, Szkoły Podstawowej w Turowie, Zespoły Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich, Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie, Szkoły Podstawowej nr 15 w Częstochowie, Szkoły Podstawowej nr 24 w Częstochowie, Szkoły Podstawowej nr 53 w Częstochowie.

Wśród jury zasiedli zaproszeni goście: Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Częstochowskiego Anna Dziewior, Inspektor ds. Oświaty Gminy Mstów Ewa Osuchowska, Wiceprezesi Zarządu LOP w Częstochowie: Maria Jasińska i Jerzy Suchy, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Brzyszowie  Ireneusz Celoch oraz Pedagog, Psycholog i Logopeda Szkolny Anita Świtoń. Komisja oceniająca zgodnie podkreśliła wysoki poziom artystyczny, zarówno pod względem recytatorskim, jak i plastycznym, bowiem uczniowie wystąpili w samodzielnie wykonanych w strojach tematyce przyrodniczej.

Uczniowie zostali nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych: klasy I, II i III. Nagrody zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy Mstów, Firmę „Cemex Polska” Rudniki oraz LOP w Częstochowie. Słodki poczęstunek dla uczniów i opiekunów przygotowali rodzice uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Brzyszowie.
  

Poniżej Lista Laureatów XXII Konkursu Recytatorskiego „Chrońmy Ziemię” – Brzyszów 2022

Kategoria klasy I
Łucja Dyńska (Szkoła Podstawowa w Kusiętach) – miejsce I
Wiktoria Pindor (Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie)- miejsce I
Barbara Kozłowska (Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie) – miejsce I
Zoja Caban (Szkoła Podstawowa w Olsztynie) – miejsce II
Liliana Gawron (Szkoła Podstawowa w Turowie) – miejsce II
Adam Jastrzębski (Szkoła Podstawowa w Mstowie)- miejsce II
Adam Walaszczyk (Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy) – miejsce III
Cyntia Trusiuk (Szkoła Podstawowa w Mstowie)- miejsce III
Maria Czyż (Zespół Szkolno Przedszkolny w Małusach Wielkich)- miejsce III

Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Szerszeń (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie), Zuzanna Boral (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Anna Józefowska (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Hubert Burchacki (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Nadia Jeleń (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zrębicach), Zofia Królik (Szkoła Podstawowa w Rudnikach), Filip Łapucha (SP Mstów, Filia Kuchary)

Kategoria klasy II
Alicja Pruban (Szkoła Podstawowa z Oddz. Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie) -miejsce I
Nadia Świtoń (Szkoła Podstawowa  w Brzyszowie)-miejsce I
Hanna Sowińska (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie)-miejsce I
Gabriela Czerwik (Szkoła Podstawowa z Oddz. Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie)- miejsce II
Pola Tyrek (Szkoła Podstawowa w Przyrowie) – miejsce II
Aleksander Piasecki (Szkoła Podstawowa w Rudnikach) – miejsce II
Zuzanna Koniecka (Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy) – miejsce III
Szymon Dydek (Szkoła Podstawowa w Turowie) – miejsce III
Jakub Gajda (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie) – miejsce III

Wyróżnienia otrzymali:
Borys Piesakowski (Szkoła Podstawowa nr 24 w Częstochowie), Tymon Stępień (Szkoła Podstawowa w Olsztynie), Marta Kowalczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie), Rafał Trąbski (SP Mstów, Filia Kuchary), Mikołaj Nowak (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Natalia Kubica (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie), Rafał Kojtych (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie)

Kategoria klasy III
Antoni Wojtyto (Szkoła Podstawowa z Oddz. Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie)- miejsce I
Zuzanna Jaksender (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie) – miejsce I
Zuzanna Kazimierczak (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie) – miejsce I
Maksymilian Służałek (Szkoła Podstawowa w Turowie) – miejsce II
Kornelia Wierzchowska (Szkoła Podstawowa nr 33 w Częstochowie) – miejsce II
Amelia Bednarek (Szkoła Podstawowa nr 33 w Częstochowie) – miejsce II
Kalina Czajkowska (Szkoła Podstawowa w Olsztynie) – miejsce III
Hanna Gągała (Szkoła Podstawowa w Mstowie) – miejsce III
Mateusz Mirecki (Zespół Szkolno Przedszkolny w Jaskrowie) – miejsce III

Wyróżnienia otrzymali:
Lena Kaleta (Zespół Szkolno Przedszkolny w Zawadzie), Nikola Żurek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zrębicach), Konrad Biel (Szkoła Podstawowa w Kusiętach), Mateusz Stacherczak (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Emilia Burchacka (Szkoła Podstawowa w Brzyszowie), Miłosz Sieradzki (Szkoła Podstawowa w Rudnikach), Natalia Borówka (SP Mstów, Filia Kuchary).

Konkurs został zorganizowany pod kierunkiem Aldony Tomzik, Elżbiety Szczerba, Agnieszki Gajdy i Szkolnego Koła LOP w Brzyszowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do występu, uczniom za piękne prezentacje i liczymy na udział w kolejnych edycjach naszego konkursu.

Info: Aldona Tomzik, SP Brzyszów

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *