Wypadki, kolizje, śmierć na drodze


Weekend przed Dniem Wszystkich Świętych w Częstochowie i regionie był mocno wypadkowy. Od soboty do poniedziałku na drogach miasta i powiatu doszło do 50 kolizji i 2 poważnych wypadków, w których 1 osoba zginęła. Do jednego zdarzenia doszło w Częstochowie, drugi miał miejsce w Świętej Annie. Policja apeluje o rozsądek i szczególną ostrożność.

 

W sobotę i niedzielę na drogach Częstochowy i powiatu częstochowskiego doszło łącznie do 26 kolizji. W poniedziałek doszło do 24 kolizji i 2 wypadków, w których 1 osoba zginęła. Do pierwszego z nich doszło przed godziną 17 w Świętej Annie (gmina Dąbrowa Zielona). Wstępne ustalenia wskazują, że 19-letni kierujący citroenem na łuku drogi potrącił idącego właściwą stroną drogi pieszego. Mężczyzna nie posiadał elementów odblaskowych, ubrany był w ciemną kurtkę. W ciężkim stanie został zabrany do szpitala. W sprawie wypadku zostanie wszczęte postępowanie, które będzie miało na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia włącznie z oceną zachowania zarówno kierowcy jak i pieszego.
Drugi wypadek miał miejsce w Częstochowie na ulicy Dobrzyńskiej przed godziną 19.00. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący citroenem 28-letni obywatel Ukrainy na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie znajdowała się 38-letnia piesza. Samochód uderzył w kobietę, taranując przy tym 3 zaparkowane w tym miejscu pojazdy. W wyniku odniesionych obrażeń 38-latka zmarła w szpitalu. Jak się okazało, siedzący za kierownicą citroena 28-latek był pijany. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pijanemu kierowcy grozi do 12 lat więzienia.

Podczas codziennej służby policjanci z częstochowskiej drogówki zwracają uwagę na wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy na drodze nie przestrzegają przepisów. Jednak w dużej mierze bezpieczeństwo zależy też od naszej postawy, dlatego apelujemy do pieszych o szczególną ostrożność na drodze i używanie elementów odblaskowych, do kierowców apelujemy o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Do wszystkich apelujemy o to, by reagowali widząc jak nietrzeźwy wsiada za kierownicę. Nie bójmy się też zadzwonić na policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *