ŻUŻEL Obrona medalu wciąż realna

Robert Lambert zajął drugie miejsce podczas niemieckiej rundy Eko – Dir FIM Speedway U-21 World Championship 2017, która odbyła się w Güstrow. Brytyjczyk, dzięki dobremu występowi znajduje się na piątej pozycji w klasyfikacji przejściowej cyklu, z czterema punktami straty do trzeciego Maxa Fricke’a.

Namoczona nawierzchnia w Güstrow wymagała od zawodników nie lada umiejętności. Kilku z nich miało problemy z opanowaniem motocykla. Takowe, na początku zawodów, przydarzyły się także Robertowi Lambertowi, który drugą cześć niemieckiego turnieju miał zdecydowanie lepszą. Brytyjczyk awansował do półfinału, który pewnie wygrał, a w wyścigu nr 23, wygrał na mecie
z Australijczykiem, Brady Kurtzem, dzięki czemu, stanął na drugim stopniu podium.
– Po pierwszej rundzie w Poznaniu nie czułem się najlepiej. Wynik nie był taki, jaki powinien być. Tym razem udało mi się uzbierać sporo punktów, dzięki czemu powoli „wdrapuje się na szczyt”. To był mój cel na rundę w Güstrow, który udało się zrealizować – powiedział Robert Lambert.
Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2016 wciąż ma szanse na obronę medalu zdobytego przed rokiem. Dzięki 15 punktom zdobytym w Güstrow, Lambert, do trzeciego Maxa Fricke’a, traci cztery „oczka”. Finałowa runda cyklu najlepszych juniorów na świecie odbędzie się w Pardubicach. Brytyjczyk podkreśla, że czeski tor nie stanowi dla niego żadnego problemu.
– Tor w Pardubicach jest „niezły”. Miałem okazję ścigać się na nim i zaliczyłem kilka dobrych wyników. Liczę, że uda mi się to powtórzyć i tym razem – zakończył Robert Lambert.
Finałowa runda cyklu Eko – Dir FIM Speedway U-21 World Championship 2017 odbędzie
się w Pardubicach, 29 września 2017 roku o godzinie 19:00.