Zieliński obiecuje emocjonujące wyścigi


SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Sezon w wyścigach samochodowych powoli dobiega końca. Przed zawodnikami startującymi w cyklu Wyścigowych i Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski pozostał już tylko ostatni miesiąc starów. Specjaliści od wyścigów płaskich rozegrają jeszcze w tym sezonie jedną eliminację, która odbędzie się w dniach 5. i 6. października na torze w Poznaniu. “Górale” w kalendarzu mają jeszcze dwie październikowe rundy – w Korczynie oraz na Górze Św. Anny.
Od początku sezonu starty w Wyścigowych i Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski zapowiadał ubiegłoroczny II-gi wicemistrz Polski w GSMP Łukasz Zieliński. Niestety problemy z dostępem części do jego super-turystycznego Audi A4 ST spowodowały, iż utalentowany zawodnik z Częstochowy zaliczył w tym roku tylko po dwa występy w WSMP i GSMP. W większości przypadków kierowca Audi meldował się jednak na bardzo wysokich miejscach. Tak było w Siennej, Banowcach (cztery miejsca na podium w klasyfikacji generalnej), czy chociażby podczas ostatniej eliminacji WSMP, która rozegrana została na torze w Poznaniu. W sobotniej czasówce Zieliński z czasem 1:41.906 uplasował się na piątym miejscu w H-3500 i ósmym w klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. Pierwszy z wyścigów zakończył się już pełnym sukcesem kierowcy z Częstochowy, który zwyciężył w swojej klasie, a wśród wszystkich kierowców ukończył rywalizację na najniższym stopniu podium.
Trzecie miejsce gwarantowało mu w drugim biegu start z szóstego pola. Udany początek i dobre wejście w pierwszy zakręt zapowiadało spory awans kierowy Audi. Niestety problemy z oponami spowodowały, że w wyścigu H-3500 zajął piąte miejsce, a w klasyfikacji generalnej – szóstw. Po zawodach w Poznaniu zespół Zielińskiego podjął decyzję o skoncentrowaniu wrześniowych przygotowań do finałowej – październikowej eliminacji WSMP. Tym samym Zieliński nie wystartuje już w tym sezonie w cyklu GSMP.

– Nie da się ukryć, że w tym roku moje Audi lekko jednak zwolniło w porównaniu z ubiegłorocznymi rundami WSMP. Teraz mamy ponad miesiąc na znalezienie przyczyny. Z pewnością podczas finałowej eliminacji WSMP nie zabraknie emocji i po raz kolejny powalczę o czołowe lokaty w wyścigu o Grand Prix Polski – powiedział Zieliński.

PAWEŁ MIELCZAREK

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *