Sekundy do pełni szczęścia…

Rezerwy Mistrza Polski – Rakowa Częstochowa zremisowały (3:3) w sobotę, 23.marca br. przed własną publicznością z 1.KS Ślęzą Wrocław w spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Gole dla gospodarzy w tym spotkaniu zdobywali: Kacper Nowakowski (39′), Kacper Masiak (43′) i Patryk Jurczyński (90+5′). Natomiast dublet dla przyjezdnych w tym meczu ustrzelił Robert Pisarczuk (68′ k) i (90+3′) oraz Oliwer Jakuć, który zdobył bramkę na sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego w siódmej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy już w 3,minucie mogli objąć prowadzenie kiedy to po  piłka po strzale głową Przemysława Marcjana odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Oskara Kubika. W odpowiedzi już w ósmej minucie to gospodarze groźnie strzelali na bramkę Sebastiana Sobolewskiego ale uderzenie Piotra Noconia było minimalnie niecelne. Ten sam zawodnik mógł w 25.minucie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale w sytuacji “oko w oko” z Sebastianem Sobolewskim górą w tym pojedynku był golkiper Ślęzy. Nie minęło 60.sekund a na bramkę gości z rzutu wolnego niecelnie strzelał Patryk Jurczyński.

Gospodarze w końcu otworzyli wynik spotkania w 39.minucie kiedy to Kacper Nowakowski zdołał pokonać Sebastiana Sobolewskiego. Po 240.sekundach podopieczni Przemysława Oziębały podwyższyli prowadzenie. Przed polem karnym defensywą gości “zakręcił” Kacper Masiak, który oddał piękny strzał w samo okienko bramki strzeżonej przez wychowanka wrocławskiego Śląska. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania jeszcze niecelnie na bramkę Oskara Kubika uderzał Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas”. Chwilę później arbiter główny Pan Grzegorz Jabłoński z Krakowa – Nowej Huty zaprosił obydwa zespoły na przerwę.

Znacznie więcej na boisku działo się w drugiej odsłonie tego meczu, gdzie stroną przeważającą byli goście. W 53.minucie najpierw na bramkę Oskara Kubika uderzał kapitan Ślęzy, Mateusz Kluzek. Piłka po Jego strzale odbiła się od jednego z zawodników “dwójki” i wyszła na rzut rożny. Chwilę później po centrze z kornera Oskara Kubika “zatrudnił” Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas”. Jednak ze strzałem zawodnika, który swoje pierwszej piłkarskie kroki stawiał w SE Palmeiras São Paulo, bez problemu poradził sobie golkiper gospodarzy.

Piłkarze ze Stolicy Dolnego Śląska kontaktowego gola zdobyli w 68.minucie kiedy to po faulu zawodnika Rakowa II Częstochowa na jednym z graczy gości w polu karnym – arbiter główny Pan Grzegorz Jabłoński z Krakowa – Nowej Huty podyktował “jedenastkę”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Pisarczuk i pewnym strzałem w środek bramki zdobył gola na 2:1. Przyjezdni po tym trafieniu “poczuli krew” i jak najszybciej dążyli do zdobycia bramki wyrównującej.

Ta sztuka udała im się w…trzeciej, dodatkowej doliczonej minucie, kiedy to zdaniem arbitra głównego – w polu karnym gospodarzy, Oskar Kubik przy wyskoku do piłki…faulował jednego z zawodników wrocławskiej Ślęzy. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna bowiem z wysokości trybun wydawało się, że…to zawodnik gości faulował w polu karnym…golkipera gospodarzy! Będący blisko całej sytuacji arbiter główny znów wskazał na “wapno” przy olbrzymich protestach  zawodników drugiego zespołu “Czerwono – niebieskich”.  Na nic się One jednak zdały i znów piłkę na jedenastym metrze ustawił Robert Pisarczuk. Po uderzeniu tego gracza – Jego strzał odbił przed siebie Oskar Kubik, jednak był on na tyle silny, że przy dobitce egzekutora był już bezradny i wrocławianie w tym momencie doprowadzili do remisu!

W samej końcówce meczu kibice obejrzeli jeszcze dwa gole. Po jednym dla każdej ze stron. Najpierw w piątej doliczonej minucie pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Patryk Jurczyński i w tym momencie zespół pod wodzą Przemysława Oziębały prowadził 3:2. Jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Grzegorza Kowalskiego. W siódmej minucie doliczonego czasu gry drugiej części meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Pisarczuka piłka trafiła pod nogi Oliwera Jakucia. Zaledwie 19-letni pomocnik gości zdecydował się na “strzał rozpaczy” z za pola karnego. Uderzenie to było na tyle precyzyjne, że kompletnie w tym momencie zmyliło Oskara Kubika i to goście zadali decydujący cios, doprowadzając do remisu. Szczęśliwy strzelec Ślęzy Wrocław utonął w ramionach kolegów a arbiter główny zakończył to spotkanie.

Tym samym Raków II Częstochowa w pełnym dramaturgii spotkaniu 22.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej zremisował przed własną publiczności ze Ślęzą Wrocław, 3:3. Po tym meczu częstochowianie mają na swoim koncie siedemnaście punktów i zajmują w tabeli wciąż, przedostatnią siedemnastą lokatę.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 30.kwietnia br. O godzinie 13:00 podopieczni Przemysława Oziębały zmierzą się na wyjeździe z Unią Turza Śląska. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Bogumińskiej 8.  Obiekt posiada 7400 miejsc ( w tym 3500 siedzących) oraz sztuczne oświetlenie o natężeniu 2000 luksów a także podgrzewaną murawę. Piłkarze Unii Turza Śląska swoje spotkania w rundzie wiosennej obecnego sezonu w roli gospodarza rozgrywają właśnie w Wodzisławiu Śląskim z uwagi na szeroko zakrojone prace modernizacyjne, jakie są prowadzone na Stadionie w Turzy Śląskiej.

3:3: Jakuć 90+7′

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków – Nowa Huta). Żółte kartki: Wireński 27′ (faul), Masiak 61′ (faul) – Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas” 59′ (faul), Hampel 76′ (faul). W 90+3′ żółtą kartką został napomniany trener bramkarzy Rakowa II Częstochowa, Jacek Gorczyca a w 90+5′ żółtą kartką został napomniany trener Rakowa II Częstochowa, Przemysław Oziębała. Widzów: 100.

RKS Raków II Częstochowa: 1.Oskar Kubik – 3.Oskar Krzyżak, 4.Adam Mesjasz, 5.Patryk Jurczyński, 7.Piotr Nocoń, 8.Jakub Wireński (46′ 11.Max Pawłowski), 10.Tobiasz Mras (46′ 22.Dawid Kucharczyk), 13.Piotr Malinowski (kpt) (80′ 14.Jakub Cierpiał), 15.Kacper Nowakowski, 17.Fabian Gacek, 21.Kacper Masiak (75′ 20.Jakub Łukasiewicz).

Rezerwowi: 12.Alex Żółtak – 6.Jakub Bęben, 18.Łukasz Kabaj.

Trener: Przemysław Oziębała.

1.KS Ślęza Wrocław: 12.Sebastian Sobolewski – 6.Robert Pisarczuk, 8.Błażej Jakóbczyk (46′ 25.Roman Heresh) , 9.Mikołaj Wawrzyniak (89′ 20.Filip Michalski), 10.Przemysław Marcjan (77′ 4.Oliwer Jakuć), 13.Jakub Jabłoński, 17.Mateusz Kluzek (kpt), 18.Gabriel Afonso Medeiros Mariano Dornellas “Gabriel Dornellas”, 21.Jakub Zawadzki (46′  15.Oskar Hampel), 22.Miłosz Kozik, 24.Aleksander Kifert.

Rezerwowi: 1.Szymon Majchrzak – 14.Jakub Nowak, 19.Jakub Murat.

Trener: Grzegorz Kowalski.