Wizytówka miasta


KAPITALNY REMONT ZA KAPITALNĄ CENĘ

We wtorek 4. września miasto oficjalnie oddało do użytku, odrestaurowaną za ponad 15 milionów złotych, kamienicę przy Alei NMP 24.Częstochowy,

Był oczywiście szampan, gratulacje i ogólne zadowolenie – zarządu z prezydentem Tadeuszem Wroną na czele, radnych – reprezentowanych przez przewodniczącego Rady Piotra Kurpiosa, wiceprzewodniczącego Krzysztofa Sztanderskiego i szefa Komisji Skarbu – Marka Domagałę oraz wykonawców (budynek remontowała częstochowska “Przemysłówka”) i najemców. Radość jest uzasadniona. Postawiona przełomie XIX i XX wieku w stylu eklektycznym kamienica, której groziło nawet wyburzenie, prezentuje się dzisiaj dostojnie, gustownie i estetycznie, zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Jej remont – kapitalny, łącznie z zerwaniem tynków, wymianą stropów, kominów, ścian, instalacją systemu grzewczego – przeprowadzono pod ścisłym okiem konserwatora zabytków, co zadecydowało, że zachowano historyczne elementy wystroju wnętrz. – To już druga, po oddanej w ubiegłym roku przy ul. Katedralnej 8, najładniejsza kamienica w mieście – z dumą mówił prezydent Tadeusz Wrona.
Wyremontowane pomieszczenia, ZGM TBS (zarządca budynku w imieniu miasta), będzie wynajmował firmom i instytucjom. Parter udało się już całkowicie zagospodarować, gorzej jest jednak z górą, gdzie na razie wieje pustką. Właśnie na piętrze siedziby będą miały dwie izby gospodarcze – Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa, dla których lokale udostępniono po promocyjnych cenach. Podczas uroczystości prezydent Wrona wręczył prezesom izb – Włodzimierzowi Bińkowi (CzIRiP) i Sławomirowi Królakowi (RIP-H) dokumenty. – W tym budynku będzie funkcjonowało stanowisko ds. funduszy europejskich dla przedsiebiorców. Z Izbą Przemysłowo-Handlową próbujemy budować przyszły samorząd gospodarczy, który będzie partnerem dla samorządu, a w przyszłości dla rządu, chcemy stworzyć w tym miejscu centrum gospodarcze – mówi prezes Biniek.

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *