PIŁKA NOŻNA. Bez goli w Legionowie

28.05.2016 KS Legionovia Legionowo – RKS Raków Częstochowa: 0:0

W spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi- drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała na wyjeździe z bardzo dobrze spisującą się w rundzie wiosennej – Legionovią Legionowo (0:0). Wynik ten oraz rezultaty w innych spotkaniach sprawiły, że marzenia o wywalczeniu awansu trzeba odłożyć przynajmniej na następny sezon.
Przed sobotnim spotkaniem w Legionowie, częstochowianie ustępowali zajmującej miejsce barażowe- Wiśle Puławy o cztery punkty i aby zachować nadal matematyczne szanse- należało wygrać w Legionowie oraz…liczyć na korzystne rezultaty w innych spotkaniach.
Tak się jednak nie stało. Raków na ostatnie w tym sezonie spotkanie wyjazdowe wyruszył bez kilku podstawowych zawodników – w autokarze nie znalazło się miejsca dla: Adriana Klepczyńskiego, Rafała Figla, Carlinhosa, oraz Matheussa Bissi da Silvy. Natomiast występujący w ostatnich spotkaniach w pierwszym składzie Wojciech Okińczyc całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
W pierwszej połowie bardzo dużego pecha miał sztab szkoleniowy z trenerem Markiem Papszunem na czele. Najpierw w 20.minucie kontuzji nabawił się Peter Hoferica, którego zmienił Dominik Bronisławski. Niespełna kwadrans po tym wydarzeniu…urazu doznał Dominik Bronisławski i również musiał opuścić plac gry.
Goście w premierowej odsłonie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Najbliżej był w 30.minucie Kamil Sabiło. W sytuacji „oko w oko” z Piotrem Smołuchem górą okazał się bramkarz Legionovii.
W drugiej połowie niewiele się działo. Najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystał Dawid Kamiński, jednak po Jego uderzeniu piłkę z najwyższym trudem przeniósł nad poprzeczkę Piotr Smołuch.
W najbliższą sobotę, 4 czerwca br. o godzinie 17:00 na stadionie MSP „Raków”- rywalem Rakowa w ostatniej kolejce obecnego sezonu będzie Kotwica Kołobrzeg.
Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów: 300.
KS Legionovia Legionowo : 33.Piotr Smołuch -16.Mikołaj Grzelak (kpt), 19.Kamil Wiktorski, 4.Aleksandar Bajat, 17.Krzysztof Michalak (77’ 15.Krystian Miś), 7.Paweł Garyga (76’ 28.Marcin Kozłowski), 8.Sebastian Milewski, 2.Jarosław Wieczorek, 25.Łukasz Wolsztyński (66’ 11.Rafał Jankowski), 23.Hubert Tylec (67’ 6.Łukasz Kopka), 14.Rafał Wolsztyński.
Rezerwowi: 1.Mikołaj Smyłek -18.Maciej Goliński, 5.Leon Leustek.
Trener: Ryszard Wieczorek.

RKS Raków Częstochowa: 33.Mateusz Kos – 26.Łukasz Góra, 16.Błażej Cyfert, 6.Peter Hoferica (20’ 15.Dominik Bronisławski, 35’ 5.Jakub Piątek), 17.Grzegorz Rogala, 23.Dawid Kamiński, 19.Łukasz Kmieć, 24.Przemysław Mizgała (79’ 21.Patryk Misik), 25.Damian Warchoł (88’ 27.Daniel Rumin), 13.Piotr Malinowski (kpt), 7.Kamil Sabiłło.
Rezerwowi: 1.Mateusz Prus- 18.Wojciech Okińczyc, 28.Adam Waszkiewicz.
Trener: Marek Papszun.