Ciężkie zadanie Skry


Już w najbliższą sobotę, 24.kwietnia br. drużyna częstochowskiej Skry zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Katowice w spotkaniu 29.Kolejki o mistrzostwo eWinner 2.Ligi. Początek meczu o godzinie 18:30 na Stadionie Miejskim w Katowicach przy ulicy Bukowej 1. Mecz “na żywo” od godziny 18:25 pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport!

Bez czterech podstawowych zawodników i po trzech porażkach z rzędu. W takich nastrojach piłkarze Skry Częstochowa udają się na mecz do murowanego faworyta do awansu, katowickiego GKS-u. 

Szkoleniowiec częstochowskiej drużyny w stolicy Górnego Śląska nie będzie mógł skorzystać z usług czterech zawodników, którzy stanowią o sile Skry Częstochowa. Z powodu kontuzji nie wystąpią: Adam Mesjasz oraz Adam Olejnik. Z kolei z powodu nadmiaru żółtych kartek w spotkaniu z “GieKsĄ” będą pauzować : Piotr Nocoń oraz Kamil Wojtyra. Takie straty kadrowe z pewnością spowodują, że o punkty na gorącym terenie w Katowicach będzie niezwykle trudno.

Ostatnie ligowe spotkanie, katowiczanie rozegrali 8 kwietnia br. W Pruszkowie  podopieczni Rafała Góraka musieli uznać wyższość broniącego się przed spadkiem Znicza ulegając 0:1 po bramce Macieja Firleja. Kolejne mecze, z Olimpią Elbląg oraz Błękitnymi Stargard zostały przełożone ze względu na pozytywne wyniki testów na obecność Sars-Cov-2 w drużynie GieKS-y.

Z kolei piłkarze częstochowskiej Skry nie mogą ostatnio zaliczyć swoich występów do udanych. Częstochowianie ponieśli trzy ligowe porażki z rzędu, od czterech spotkań nie zdołali pokonać rywali. Po raz ostatni ze zwycięstwa podopieczni Marka Gołębiewskiego cieszyli się…3.kwietnia br. , kiedy to na wyjeździe pokonali faworyzowaną Chojniczankę Chojnice, 3:1. Od tamtego czasu trwa zła passa częstochowian.

W tabeli eWinner 2.Ligi, drużyna GKS-u Katowice z dorobkiem 53.punktów plasuje się w tabeli na trzeciej pozycji. Z kolei Skra Częstochowa na swoim koncie ma 45 “oczek” i jest na piątym miejscu.

W katowickiej drużynie występuje były zawodnik Skry – Danian Pavlas oraz dwóch piłkarzy w przeszłości związanych z Rakowem Częstochowa : Grzegorz Rogala i Rafał Figiel. 

Kadra GKS-u Katowice na rundę wiosenną sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Kamil Korczak, Patryk Królczyk, Patryk Kukulski, Bartosz Mrozek.

Obrońcy: Mateusz Broda, Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala, Zbigniew Wojciechowski.

Pomocnicy: Adrian Błąd, Rafał Figiel, Mateusz Flak, Michał Gałecki, Patryk Grychtolik, Bartosz Jaroszek, Szymon Kiebzak, Dominik Kościelniak, Danian Pavlas, Krystian Sanocki, Marcin Urynowicz, Arkadiusz Woźniak (kpt).

Napastnicy: Filip Kozłowski, Piotr Kurbiel, Patryk Szwedzik.

Przybyli:

Rafał Figiel – TS Podbeskidzie Bielsko – Biała

Patryk Królczyk – GKS Piast Gliwice

Patryk Kukulski – KS Concordia Piotrków Trybunalski

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Rafał Górak

II Trener: Dariusz Okoń

Asystent trenera: Dawid Szwarga

Trener bramkarzy: Jarosław Salachna

Trener przygotowania fizycznego: Miłosz Drozd

Fizjoterapeuci: Paweł Blaut, Paweł Widenka

Kierownik drużyny: Jakub Kobyłka

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *