Zmarł ks. Sławomir Masłowski – proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Krzepicach.


17 listopada, w wieku 61 lat, w 37. roku kapłaństwa, zmarł nagle śp. ks. kan. Sławomir Masłowski, zasłużony dla Kościoła, długoletni proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Krzepicach.

W sobotę 18 listopada ciało kapłana zostało przywiezione do kaplicy cmentarnej w Krzepicach, gdzie będzie możliwość indywidualnej modlitwy w niedzielę 19 listopada w godz. 12-20 oraz w poniedziałek 20 listopada w godz. 8-18.

Przewiezienie ciała do kościoła parafialnego w Krzepicach nastąpi w poniedziałek 20 listopada o godz. 18.30. Następnie rozpocznie się godzinne czuwanie modlitewne. O godz. 19.30 Mszę św. żałobną będzie celebrował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po zakończeniu liturgii zostanie wznowione czuwanie modlitewne, które potrwa do godz. 21.Możliwość osobistej modlitwy przy ciele zmarłego kapłana będzie również we wtorek 21 listopada w godz. 7.30 – 12.30. O godz. 13 Mszy św. pogrzebowej będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Następnie ciało śp. ks. Sławomira zostanie złożone w grobie na cmentarzu parafialnym w Krzepicach.

Źródło www.niedziela.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *