200 lat dla Pani Władysławy


KONIECPOL
26 września setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Władysława Kowalczyk z gminy Koniecpol.

 

Znamienity Jubileusz zgromadził nie tylko najbliższą rodzinę, ale również przedstawicieli władz samorządowych. Zacnej Jubilatce serdeczne życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, spokoju i pogody ducha oraz samych radosnych dni w gronie najbliższych złożyli: burmistrz miasta i gminy Koniecpol Ryszard Suliga oraz członek zarządu powiatu częstochowskiego Gwidon Jelonek.

Setne urodziny były także wspaniałą okazją do wypowiedzenia ciepłych słów i wspomnień. A tych jest wiele. Pani Władysława urodziła się 26 września 1922 r. w Załężu.

Do szkoły uczęszczała w Kuźnicy Grodziskiej i ukończyła 4 klasy, ale pomimo to do dziś bardzo lubi czytać i codziennie ,,Żyć Ewangelią” – mówi Pani Anna Kołodziejska, córka Jubilatki. Mama ciężko pracowała w polu, bo z tego się utrzymywali. Jej matka zmarła w wieku 26 lat na zapalenie płuc, zostawiając dwie córki, Mama była najstarsza. Ojciec ożenił się powtórnie, mając jeszcze pięcioro dzieci. 2 lutego 1942 r. chcąc zarobić cokolwiek wyjechała do Warszawy na ,,służbę”, prowadząc gospodarstwo domowe, opiekując się 9 – letnią dziewczynką oraz pracując jako pomoc dentystyczna. Okres wojenny przeżyła więc w Warszawie, mając bardzo częsty kontakt z Niemcami, którzy byli pacjentami w gabinecie dentystycznym. Przez cały ten okres żyła w strachu, bo nie była zameldowana i bez dokumentów. 15 sierpnia 1946 r. wróciła do domu i natychmiast straciła wszystko co zarobiła z powodu wymiany pieniędzy. W roku 1950 wyszła za mąż w Teresowie i urodziła dwie córki oraz syna. Opiekowała się jeszcze dwiema córkami z poprzedniego małżeństwa męża, z którymi ma bardzo dobry kontakt. Była dobrą matką i bardzo pracowitym człowiekiem. Owdowiała mając 60 lat,  doczekała się 16 wnuków i 31 prawnuków.

Pani Władysława otoczona jest wspaniałą opieką najbliższej rodziny, a szczególnie córki Anny.

Jubileusz Setnych Urodzin to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Oznacza wszak cały wiek wypełniony codziennymi radościami i smutkami, ale też ciężką pracą i troską o dobro rodziny i innych ludzi.

Jeszcze raz życzymy Dostojnej Jubilatce zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Źródło koniecpol.info.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *