Piłkarze Rakowa wznowili treningi i czekają na mecz ze Śląskiem Wrocław


We wtorek 5 maja br. cała drużyna częstochowskiego Rakowa otrzymała z piłkarskiej centrali zgodę na treningi w grupach. Pierwsze zajęcia już w pełnym składzie odbyły się w środę 6 maja br. na boisku treningowym MSP Raków.

 

W treningu z pierwszą drużyną częstochowskiego Rakowa wzięło udział czterech zawodników z rezerw: Mateusz Kaczmarek, Oskar Krzyżak, Artur Lenartowski i Przemysław Oziębała. Cała wymieniona czwórka graczy znalazła się w grupie 50 osób poddanych dwutygodniowej izolacji i przeszła badania na obecność przeciwciał na obecność wirusa COVID-19. Badania zostały przeprowadzone w poniedziałek 4 maja br.

Ponadto znany jest już terminarz dwóch najbliższych kolejek PKO Bank Polski Ekstraklasy. W nich podopieczni Marka Papszuna zmierzą się kolejno ze Śląskiem Wrocław oraz ŁKS-em Łódź. Obydwa spotkania – 27., jak i 28. Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy oraz wszystkie pozostałe, zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

I tak – spotkanie 27. serii spotkań – ze Śląskiem Wrocław zostanie rozegrane w piątek 29 maja br. o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu przy Alei Śląskiej 1. Natomiast mecz 28. Kolejki Z ŁKS-em Łódź odbędzie się również w piątek 5 czerwca br. o godzinie 18:00 na GIEKSA Arena w Bełchatowie, przy ulicy Sportowej 3. Obydwa spotkania na żywo pokażą aż trzy stacje telewizyjne: nSport+, Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

– Ostatnią kolejkę rundy zasadniczej zaplanowaliśmy na 14 czerwca, zaś sezon zakończy się 18 i 19 lipca, kiedy zostaną rozegrane mecze 37. kolejki odpowiednio w grupie spadkowej i mistrzowskiej. Następne spotkania rundy zasadniczej będą rozgrywane w kolejności zgodnej z dotychczasowymi założeniami terminarzowymi. Do końca sezonu wszyscy zawodnicy i sztaby szkoleniowe wytypowane przez kluby będą poddani rygorystycznym procedurom treningowo-medycznym, umożliwiającym bezpieczne zakończenie rozgrywek – przyznał w oświadczeniu Ekstraklasy SA dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A., Marcin Stefański.

Natomiast jak informuje oficjalna strona internetowa rozgrywek PKO Banki Polski Ekstraklasy : „Na każde ze spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie mogło wejść do 15 dziennikarzy „piszących” oraz do 10 fotoreporterów. Dla obu tych grup zostaną wydzielone specjalne miejsca poza strefami, w których mogą się poruszać osoby objęte izolacją. Dodatkowo, poza ustalonym limitem, na wszystkie mecze będą mogli wejść posiadacze praw telewizyjnych oraz przedstawiciele stacji radiowych, których wyznaczy spółka Ekstraklasa S.A.

Przemysław Pindor

fot. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *