Arcyważne zwycięstwo Skry Częstochowa w Niepołomicach!

Piłkarze Skry Częstochowa pokonali w piątek,31.marca br. na wyjeździe MKS Sandecję Nowy Sącz, 2:1 w spotkaniu otwierającym 25.Kolejkę o mistrzostwo Fortuna 1.Ligi. Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Niepołomicach.

Wyjazdowa potyczka częstochowian z ekipą Sandecji Nowy Sącz była niezwykle ważna w kontekście walki o utrzymanie się w gronie drużyn Fortuna 1.Ligi na sezon 2023/2024.

tabeli przed piątkowym spotkaniem,  wyżej plasowała się drużyna z Nowego Sączaktóra miała na  swoim koncie 22.punkty i zaledwie o jedno „oczko” wyprzedzała znajdującą się jedną lokatę niżej (17.miejsce), częstochowską Skrę.

W pierwszej części spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim w Niepołomicach nie wiele się działo aż do 34.minuty, kiedy to przez arbitra głównegoPana Radosława Trochimiuka z Ciechanowa, czerwoną kartką został napomniany zawodnik nominalnych gospodarzy tego meczuJakub Iskra. Od tego momentu, było wiadomo że sytuacja nowosądecczan będzie niezwykle trudna. Jednak częstochowianie mimo gry w przewadze jednego zawodnika nie zdołali zdobyć gola i do przerwy był wynik bezbramkowy.

Znacznie więcej działo się w drugiej części gry. Co ciekawe pierwsi bramkę w tym spotkaniu zdobylipiłkarze Sandecji Nowy Sącz! W 73.minucie Michał Walski pokonał Jakuba Bursztyna po rajdzie i po strzale z ostrego kąta. Wychowanek Siarki Tarnobrzeg pojawił się na boisku w przerwie meczu zastępując Martina Košťála.

Goście podrażnieni takim stanem rzeczy ruszyli do odrabiania straty. Ta sztuka udała im się w 80.minucie, kiedy to Piotr Nocoń pokonał strzałem głow  jednokrotnego Reprezentanta Estonii, Karla – Rometa Nõmma.

W 85.minucie natomiast częstochowianie objęli prowadzenie, kiedy to strzale Beniamina Czajki piłkę do własnej bramki skierował Tomasz Boczek! W samej końcówce meczu obydwu drużynom zaczęły puszczać nerwy, czego efektem był pokazanie zawodnikom obu ekip aż…sześciu żółtych kartek! Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Skra Częstochowa odniosła niezwykle cenne zwycięstwo w kontekście utrzymania się w Fortuna 1.Lidze, pokonując bezpośredniego rywala w tej walce, MKS Sandecję Nowy Sącz.

Od 77.minuty w drużynie gospodarzy na boisku przebywał były zawodnik częstochowskiej Skry, Maciej MasPodopieczni Jakuba Dziółki po tym meczu mają na swoim koncie 24.punkty i na ten moment wydostali się na bezpieczną, 15.lokatę.

Kolejne ligowe spotkanie Skra Częstochowa rozegra w Wielką Sobotę, 8.kwietnia br. O godzinie 12:40 częstochowianie będą podejmowali kolejnego bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie się w Fortuna 1.Lidze, Apklan CWKS Resovię Rzeszów. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie rozegrane to spotkanie – czy w Częstochowie na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Skra” czy też na GIEKSA Arena w Bełchatowie. Mecz “na żywo” pokaże Platforma Polsat Box Go.

31.03.2023, g.18:00: Niepołomice (Stadion Miejski):

MKS Sandecja Nowy Sącz – KS Skra Częstochowa 1:2, (0:0),

1:0: Walski 73′

1:1: Nocoń 80′

1:2: Boczek 85′ (s)

Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Walski 80′ (faul), Fall 87′ (faul), Wróbel 90+5′ ( nie sportowe zachowanie), Piter – Bučko (90+5′ nie sportowe zachowanie), Boczek 90+8′(nie sportowe zachowanie) – Czajka 83′ (faul), Bursztyn 90+3′ (nie sportowe zachowanie), Krzyżak 90+3′ ( nie sportowe zachowanie), Winciersz 90+8′ ( nie sportowe zachowanie). Czerwona kartka ( za brutalny faul) : Iskra 34′. Widzów:

MKS Sandecja Nowy Sącz: 32.Karl-Romet Nõmm – 13.Jakub Iskra, 4.Ivan Nekić (90’+2′ 10.Robert Kirss), 90.Tomasz Boczek, 28.Michal Piter – Bučko, 19.Dariusz Pawłowski, 27.Damian Chmiel (kpt) (77′ 17.Tomasz Nawotka), 6.Elhadji Maissa Fall, 9.Denis Potoma (90+2′ 91.Jérémy Manzorro), 77.Martin Košťál (46′ 16.Michał Walski), 7.Jakub Wróbel (77′ 11.Maciej Mas). Trener: Tomasz Kafarski.

KS Skra Częstochowa: 1.Jakub Bursztyn – 13.Jan Flak (72; 3.Mateusz Winciersz), 31.Oskar Krzyżak, 4.Adam Mesjasz, 5,Beniamin Czajka, 15.Kamil Lukoszek, 87.Radosław Gołębiowski (72′ 19.Gracjan Jaroch), 26.Adam Olejnik, 24.Bartłomiej Babiarz, 7.Piotr Nocoń (kpt), 9.Filip Kozłowski (72′ 21.Jakub Sangowski). Trener: Jakub Dziółka.