Liga 40-latków

6 marca 2016 r. w Sali Sportowej “Częstochowianka” rozegrana została I runda Turnieju o Pucharu Ligi 40-Latków w Piłce Siatkowej.

Jako pierwsze na parkiet wyszły zespoły EKO Star Grodzisko oraz Rootpol. W pierwszym secie gra obu drużyn była bardzo wyrównana lecz kilka prostych błędów zespołu z Grodziska spowodowało, że w końcowej fazie seta to ekipa Rootpolu była bliżej zwycięstwa prowadząc 22:19. Skuteczna gra blokiem drużyny Eko Star i ambitna walka o każdy punkt odwróciły losy tego seta. Zespół z Grodziska zdobywając 6 punktów z rzędu, “wyszarpał z rąk rywala” pierwszego seta. W drugim secie zawodnicy z Grodziska uskrzydleni zwycięstwem w pierwszej partii, sukcesywnie budowali przewagę punktową, wygrywając drugiego seta 25:18.
W kolejnym meczu zmierzyły się zespoły Flyspot oraz Temida. Od samego początku można było zaobserwować zdecydowaną przewagę drużyny Flyspot. Przy stanie 23:10 drużyna Flyspot “zgubiła” koncentrację tracąc 7 kolejnych punktów. Po przerwie na żądanie, ekipa Flyspotu wróciła na właściwe tory i zwyciężyła 25:19. W drugim secie zawodnicy Flyspotu nie pozwolili przeciwnikom na “rozwinięcie skrzydeł” pokonując Temidę 25:12.
W trzecim meczu na parkiet wyszły zespoły Gminy Mykanów oraz Gminy Rędziny. Pomimo wyrównanej gry i długich wymian, kluczowe punkty padały łupem Gminy Rędziny i cały mecz zakończył się zwycięstwem Rędzin 25:19 i 25:11.
W ostatnim meczu dnia zmierzyły się Volley Północ oraz triumfator Ligi 40-latków, Mawa Team. Przebieg meczu oraz wynik dla nikogo nie mógł być zaskoczeniem. Mawa Team w kontrolowany sposób budowała przewagę punktową i zwyciężyła 2:0.