Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kategorii U 12

S
Młodzi lekkoatleci VKS Budowlani spisali się wyśmienicie – zajęli 1. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród wszystkich klubów woj. śląskiego.

W ostatnich tegorocznych Mistrzostwach Śląska rywalizowali najmłodsi lekkoatleci naszego województwa, czyli w kategorii wiekowej U 12. Udział wzięło 400 sportowców, w tym 14 lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa. Spisali się wyśmienicie – zajęli 1. miejsce w klasyfikacji medalowej wśród wszystkich klubów woj. śląskiego. Na to zwycięstwo złożyło się 9 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Spyra, która w finale na 60 m uzyskała 8,52 sek. Ustanawiając rekord życiowy. W biegu na 1000 m bezkonkurencyjna okazała się Alicja Kocznur. Zawodniczka Budowlanych ten dystans pokonała w 3:39,05, również ustanawiając rekord życiowy. Trzeci złoty medal wyskakał wzwyż Adam Piech. Uzyskując 145 cm co także jest jego rekordem życiowym. Medale srebrne zdobyli: Magdalena Grzyb 600 m – 1:53,35 min, Jakub Osowski 60 m – 8,81 sek, Nikodem Trąbczyński wzwyż – 1,25 cm, Adam Piech w dal – 4,45 m, sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie Maja Spyra, Anastazja Osowska, Magdalena Grzyb, Helena Tkaczyńska ich wynik to 57,96 sek. Brązowy medal wywalczył jeszcze Nikodem Trąbczyński w skoku w dal wynikiem 4,44 m. Pozostałe wyniki zawodników CKS: 4 miejsce Anastazja Osowska 300 m – 49,53 sek, 4 miejsce sztafeta chłopców 4 x 100 m w składzie: Franciszek Frączyk, Adam Piech, Nikodem Trąbczyński, Jakub Osowski – 59,64 sek. 4 miejsce Osowski Jakub 300 m – 47,55 sek, 7 miejsce Helena Tkaczyńska 60 m – 9,01 sek, 7 miejsce Emilia Rychter 300 m – 50,53 sek, 8 miejsce Natalia Rychter 600 m – 1:59,78 min, 9 miejsce Helena Tkaczyńska w dal – 3,93 m, 16 miejsce Malwina Świtoń w dal – 3,69 m, 16 miejsce Maja Jonczyk 300 m – 53,02 sek, 20 miejsce Adriana Tukaj w dal – 3,59 m,
Były to ostatnie zawody w tym sezonie rozgrywane na stadionie. Jednak sezon lekkoatletyczny się nie skończył. Bo już niedługo do rywalizacji przystąpią zawodnicy przygotowujący się do biegów przełajowych.