Raków II Częstochowa “wypunktował” Sarmację Będzin!

Po dwóch z rzędu remisach, tym razem lider tabeli Zina IV Ligi, Gr. I – rezerwy Rakowa Częstochowa odniosły pewne i przekonujące zwycięstwo! Podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali przy Limanowskiego – jedenastą w tabeli, BKS Sarmację Będzin aż 6:1!

Premierowa odsłona to dominacja gospodarzy, choć na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 13.minuty. Wtedy to Rafała Dawida z bliskiej odległości strzałem w środek bramki, pokonał niezawodny i najlepszy strzelec Zina IV Ligi, Gr. I, Kamil Chiliński.

Drugiego gola w tym spotkaniu drugi zespół Rakowa Częstochowa zdobył w 35.minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Radosław Dzierbicki. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy, to trzeciego gola w 40.minucie zdobył Adrian Balboa.

W drugiej połowie gościom udało się uzyskać honorowe trafienie. Po dośrodkowaniu w pole karne, najwyżej do piłki wyskoczył Dominik Mazur, który strzałem głową w 55.minucie, pokonał Oskara Kubika!

W 59.minucie gospodarze zdobyli bramkę z cyklu “Stadiony Świata”. Adrian Balboa niemalże z połowy boiska przelobował golkipera gości i w tym meczu częstochowianie podwyższyli prowadzenie na 4:1. W końcówce meczu podopieczni Tomasza Kuźmy uzyskali jeszcze dwa trafienia.

Najpierw w 69.minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Kamil Chiliński, natomiast wynik ustalił Mateusz Skibiński w 75.minucie. Pierwszą połowę meczu z wysokości trybun oglądał sztab pierwszego zespołu Rakowa Częstochowa : Trener Marek Papszun oraz asystenci: Goncalo Feio i Wojciech Makowski.

Tym samym drużyna Rakowa II Częstochowa pewnie pokonała BKS Sarmację Będzin w spotkaniu 27.Kolejki o mistrzostwo Zina IV Ligi, Gr. I. Podopieczni Tomasza Kuźmy do swojego dorobku dopisują trzy punkty i mają ich już 57 na swoim koncie. Drugi zespół Rakowa Częstochowa przewodzi stawce i ma aż…dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli, KS Unią Dąbrowa Górnicza.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 15.maja br. O godzinie 15:00 podopieczni Tomasza Kuźmy zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Myszków. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie MOSiR w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego 13b.Będą to Derby regionu Częstochowskiego.
Zespół prowadzony przez Marcina Domagałę plasuje się w tabeli na dziewiątym miejscu. Myszkowianie mają na swoim koncie 34 “oczka”.  Podczas meczu MKS-u Myszków z Rakowem Częstochowa trybuny będą mogły się zapełnić maksymalnie w 25 procentach.  Natomiast mecz “na żywo” będzie transmitowany na oficjalnym profilu Myszkowskiego Klubu Sportowego na Facebook-u.
09.05.2021, g.12:05 : Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :
6:1: Skibiński 75′
Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska).  Żółte kartki: Oziębała 21′ (faul), P.Mizgała 36′ (faul) – obaj Raków II Częstochowa. Mecz bez udziału publiczności.
RKS Raków II Częstochowa (skład wyjściowy) : 1.Oskar Kubik – 3.Artur Lenartowski (kpt) (65′ 6.Oliwier Kucharczyk), 5.Michał Mizgała, 8.Adrian Balboa (75′ 7.Mateusz Skibiński), 9.Kamil Chiliński, 10.Hubert Tylec (46′ 20.Marcel Żurek), 11.Radosław Dzierbicki, 13.Dawid Danilczyk (75′ 19.Krystian Ślęzak), 16.Jakub Budnicki, 17.Przemysław Oziębała (46′ 22.Adrian Krysik), 18.Przemysław Mizgała (65′ 4.Piotr Owczarek).
Rezerwowi: 12.Dawid Sztekler.
Trener: Tomasz Kuźma.
BKS Sarmacja Będzin : 1.Rafał Dawid (80′ 12.Marcin Szczepowski) – 2.Krystian Dudała, 4.Wojciech Bała, 5.Dominik Mazur, 6.Filip Czapla, 7.Adrian Bolek, 11.Mateusz Kozłowski (kpt), 13.Kamil Adamczyk, 15.Daniel Bąk, 16.Tomasz Maj, 28.Mateusz Tomko.
Rezerwowi: 22.Jakub Babiarz, 3.Daniel Majka, 8.Mikołaj Gądek, 9.Roman Terbalyan, 14.Miłosz Pietrowski, 15.Maciej Widurski.
Trener: Michał Pluta.