Inauguracja Norwida na minus

Od porażki rozpoczęli tegoroczne rozgrywki siatkarskiej I Ligi zawodnicy Exact Systems Norwida Częstochowa. W sobotę 1 października podopieczni Radosława Panasa przegrali w inauguracyjnej kolejce spotkań, na wyjeździe, z KPS Siedlce 0:3. Częstochowianie do tego pojedynku przystąpili w bojowym nastawieniu. Wszak w przedsezonowym sparingu pokonali drużynę z Siedlec 3:2. Tym razem role się odwróciły.

Już początek meczu pokazał, że wyjazd do Siedlec nie będzie łatwą przeprawą dla Norwida. W pierwszym secie gospodarze wypracowali sobie trzypunktową przewagę (5:2). Gościom, w wyniku autowych zagrań Polańskiego i Łukasika, a także bloku na Moustaphy’m Mbeye, udało się zniwelować straty. Następnie jednak miejscowi ponownie objęli prowadzenie, nie oddając go do końca. Częstochowianie, głównie za sprawą Gromadzkiego, próbowali jeszcze podjąć walkę z rywalami, lecz siedlczanie po swojej stronie mieli brylujących tego dnia Jakuba Buckiego i Piotra Łukasika. Seta, przy stanie 24:22 dla KPS-u, zakończył atak Buckiego.

Druga partia dostarczyła najwięcej emocji. Do momentu, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 8:8, na parkiecie niemal cały czas trwała walka punkt za punkt. Potem inicjatywę przejęli przyjezdni. Gracze z Częstochowy prowadzili nawet 17:13. Jednakże siedlczanie wzięli się za odrabianie strat, by w końcu doprowadzić do remisu po 20. Końcówka drugiej odsłony była niezwykle zażarta. Obie ekipy znów biły się o każdy punkt. Ostatecznie dwa skończone ataki Buckiego dały zwycięstwo gospodarzom 34:32.

O trzecim secie częstochowianie powinni jak najszybciej zapomnieć. Jedynie początek mógł dawać nadzieje na korzystny rezultat. Wówczas na tablicy wyświetlał się wynik 2:2. Punkt Polańskiego dał jednak prowadzenie miejscowym, po czym ich przewaga z każdą chwilą rosła. W tej części spotkania siatkarze Exact Systems Norwida nie mogli w ogóle odnaleźć się na boisku. W efekcie ponieśli druzgocącą porażkę 10:25.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:22, 34:32, 25:10)

KPS: Polański, Łukasik, Mbaye, Błasiak, Bucki, Zrajkowski oraz Gibek, Zemlik i Szaniawski

Exact Systems Norwid: Smolarczyk, Kaczyński, Oczko, Mucha, Kogut, Gromadzki oraz Miarka i Kraś

Spotkanie 2. kolejki rozgrywek pierwszoligowych z udziałem Norwida Częstochowa będzie mieć miejsce już 8 października. Rywalem naszych siatkarzy będzie zespół Stali Nysa. Potyczka rozegrana zostanie w hali sportowej IX LO im. Cypriana Kamila Norwida przy Jasnogórskiej 8 w Częstochowie. Początek o godzinie 17:00. Ogromnie liczymy na rehabilitację ze strony ekipy prowadzanej przez Radosława Panasa.